REKLAMA

Kia XCeed. Nowy crossover

Kia opublikowała pierwsze oficjalne zdjęcie nowego miejskiego crossovera o nazwie XCeed.

Kia XCeed Materiały prasowe
Kia XCeed
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 67 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Nowa Kia XCeed ma zostać oficjalnie zaprezentowana 26 czerwca, na specjalnym pokazie we Frankfurcie. Już teraz jednak producent uchylił rąbka tajemnicy, w postaci zdjęcia profilu samochodu, natomiast w mediach społecznościowych krążą już fotografie przodu i tyłu auta.

REKLAMA

Jak podaje producent, Kia XCeed jest CUV-em. Nie SUV-em, od Sport Utility Vehicle, ale CUV-em właśnie. To akronim od słów Crossover Utility Vehicle. Taki pomost między zwykłym kompaktem, a SUV-em. Zostawmy jednak te niuanse na boku.

Na razie o samochodzie wiemy stosunkowo niewiele. Najważniejszy jest w tej chwili jednak wygląd, który jest bardzo obiecujący. Choć auto bazuje na modelu Ceed, to stylistycznie jest od niego dość mocno odległe. To inna polityka, niż choćby w przypadku jednego z największych rywali – Forda Focusa i jego uterenowionej odmiany Focus Active.

Zobacz także: nowy Opel Corsa, z napędem elektrycznym

REKLAMA

REKLAMA

Kia XCeed Materiały prasowe
Kia XCeed

Kia XCeed na tym zyskuje, bo profil samochodu jest zwarty i dynamiczny, a nieco zwiększony prześwit i dodanie obowiązkowych plastikowych nakładek na progi i nadkola dodaje crossoverowi off-roadowego charakteru. Choć oczywiście nie jest to samochód, którym można by pokonywać teren trudniejszy, niż dziurawa szutrowa droga.

Prawdopodobnie Kia XCeed nie będzie dostępna w wersji z napędem na cztery koła, ale ostatecznie potwierdzi to producent w chwili oficjalnej premiery. Możliwe, że zamiast tego, auto otrzyma elektronicznie sterowany mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu.

Pod maskę nowego crossovera trafić ma większość silników dostępnych dla Kii Ceed, ale możliwe jest, że auto zostanie wzbogacone o dodatkowe tryby wspierające jazdę poza asfaltem.

Zobacz także: nowe BMW Serii 1 z napędem na przód

REKLAMA

Kia XCeed Materiały prasowe
Kia XCeed

Prezentacja auta odbędzie się pod koniec czerwca. Co wiemy jeszcze, poza pierwszym oficjalnym zdjęciem? Jak czytamy w oficjalnym komunikacie, Kia XCeed ma wyglądem przypominać auta typu coupe. Jak się uprzeć, to linię w stylu coupe można dostrzec, ale to daleko idąca interpretacja.

Wiemy też, że XCeed jest połączeniem samochodu o zwiększonym prześwicie z dość nisko umieszczonymi fotelami, co zapewnia bardziej sportową pozycję do jazdy niż w klasycznych SUV-ach. Z kolei wyżej zawieszone nadwozie zapewnia lepszą obserwację drogi niż w zwykłych hatchbackach.

Kia XCeed, według zapewnień konstruktorów, oferuje również przestronne wnętrze i bagażnik o sporej pojemności, podobnie jak najbardziej popularne na europejskim rynku crossovery. Jak jest faktycznie, dowiemy się za niespełna trzy tygodnie.

Nowa Kia XCeed zostanie zaprezentowana 26 czerwca. Samochód trafi na polski rynek po wakacjach.

Zobacz także: szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

Zobacz także:

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA