REKLAMA

Kia XCeed z cyfrowymi zegarami Supervision

Kia XCeed to zapowiadany od dawna crossover na bazie kompaktowego Ceeda. Producent ujawnia kolejne szczegóły, na dwa tygodnie przed premierą.

Kia XCeed - cyfrowe zegary Supervision Materiały prasowe
Kia XCeed - cyfrowe zegary Supervision
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 67 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Kilka dni temu pisaliśmy o pierwszym oficjalnym zdjęciu nowej Kii XCeed, której oficjalna premiera zaplanowana jest na 26 czerwca, czyli za dokładnie dwa tygodnie. Do sieci wyciekły jednak dodatkowe fotografie, na których samochód widać w całej okazałości.

REKLAMA

Teraz, pomimo tego, producent kontynuuje stopniowe ujawnianie kolejnych informacji. Tym razem padło na element wyposażenia, który debiutuje w samochodach tego koreańskiego producenta, nie licząc modeli elektrycznych.

Kia XCeed – cyfrowe zegary Supervision

Chodzi o cyfrowy zestaw wskaźników, w miejscu tradycyjnych zegarów, który w Kii XCeed będzie mieć standardową dla tego typu ekranów przekątną 12,3 cala. System cyfrowych zegarów u Kii nazywa się Supervision, będzie dostępny dla lepiej wyposażonych wersji i jak zapowiada producent, trafi także do przyszłych modeli marki.

Nowy 12,3-calowy zestaw wskaźników Supervision w Kii XCeed zaprojektowano tak, aby dostarczał kierowcy informacje w jak najbardziej czytelny sposób. Cyfrowy wyświetlacz ma rozdzielczość 1920x720 pikseli i zastępuje tradycyjny zestaw wskaźników z prędkościomierzem i obrotomierzem.

Zobacz także: najpopularniejsze modele aut w Polsce

REKLAMA

REKLAMA

Kia XCeed Materiały prasowe
Kia XCeed

Jak zapowiada producent, jednoczęściowy i bezramkowy ekran wyświetla wyraźne cyfrowe tarcze prędkościomierza i obrotomierza. Całość pracuje bardzo płynnie i szybko reaguje na zmianę danych. Szczerze mówiąc, inaczej sobie tego nie wyobrażamy, bo najważniejsze dane muszą być przekazywane w czasie rzeczywistym i bez opóźnień.

Pomiędzy dwiema cyfrowymi tarczami prędkościomierza i obrotomierza znajduje się wielofunkcyjny wyświetlacz komputera pokładowego. Jego wskazaniami steruje się za pomocą wielofunkcyjnej kierownicy.

W tym polu prezentowane mogą być wskazówki nawigacji, a także informacje z systemu audio lub o rozmowie telefonicznej oraz kontakty i szczegółowe dane na temat podróży, które obejmują m.in. chwilowe i średnie zużycie paliwa, a także zasięg.

Zobacz także: Kia XCeed - nowy kompaktowy crossover

REKLAMA

Kia XCeed Materiały prasowe
Kia XCeed

System wyświetla też alarmy diagnostyczne i umożliwia wyświetlanie powiadomień, które są związane z działaniem różnych systemów bezpieczeństwa i asystujących oraz z aktualnym natężeniem ruchu i z nawigacją. Wyświetlacz centralny pokazuje również sygnały ostrzegawcze dla kierowcy, jak informacja o zalecanej przerwie, wynikającej z wykrycia oznak zmęczenia.

Po wyłączeniu silnika, ekran Supervision odtworzy krótką grafikę samochodu w ruchu i wyświetli podsumowanie danych z ostatniej trasy. Informacje obejmują czas jazdy, przejechany dystans, średnie zużycie paliwa oraz zasięg obliczany w oparciu o ostatnie średnie zużycie paliwa.

Nowy zestaw wskaźników Supervision, w zależności od rynku i wyposażenia nowej Kia XCeed, będzie dostępny jako opcja. Zastępuje on klasyczne zegary i 3,8-calowy monitor LCD lub 4,2-calowy kolorowy ekrany TFT LCD, dostępne obecnie w różnych wersjach wyposażenia.

Supervision również dla hybryd i modeli elektrycznych

Możliwości graficzne systemu Supervision pozwalają na współpracę z zelektryfikowanymi układami napędowymi, które Kia zamierza stale rozwijać i stosować w kolejnych modelach. Jak czytamy w komunikacie prasowym, w przyszłości cyfrowy zestaw wskaźników będzie dostosowany do przekazywania informacji na temat ekologicznego stylu jazdy oraz do wyświetlania przepływu energii między akumulatorem a silnikami elektrycznymi.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA