Kia cee`d TCR - wyścigowy hatchback

Koreański producent dołącza do serii wyścigowej TCR. Kia zaprezentowała właśnie model cee`d w tej specyfikacji. Samochód wygląda bardzo agresywnie, a pod maską pracuje silnik o mocy 330 KM.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 47 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Nad modelem cee`d w specyfikacji TCR czuwają specjaliści z Austrii. Firma STARTD przygotowała specjalny body kit poszerzający do maksimum nadwozie kompaktowego hatchbacka. Dzięki temu Kia ma teraz 1,95 m szerokości i wygląda bardzo rasowo.

Pod maską pracuje czterocylindrowy silnik z turbodoładowaniem. Z pojemności dwóch litrów udało się wycisnąć 330 KM, ale inżynierowie pracują jeszcze nad możliwościami silnika o pojemności 1,6 litra używanego w usportowionym modelu cee`d GT. W zależności od potrzeb samochód może być wyposażony w wyścigową skrzynię sekwencyjną. Koszt przeróbki, dzięki której auto spełni wymagania homologacyjne wynosi 90 tys. Euro.

Wymogi dla aut startujących w serii TCR są oparte na specyfikacji wyścigowego Seata Leona Cup. W ramach tej serii mogą startować auta produkcyjne. Swoje oficjalne teamy posiadają Volkswagen, Honda, Opel i Peugeot. Marki takie jak Subaru czy Alfa Romeo są reprezentowane przez niezależne zespoły.

Samochód przygotowywany przez markę Kia przechodzi właśnie ostatnie testy. Jego oficjalna prezentacja odbędzie się w we wrześniu, a dostawy dopiero w przyszłym roku. W porównaniu z serią GT3 przygotowanie samochodu pod specyfikację TCR jest dużo tańsze i łatwiejsze. Dlatego organizatorzy liczą na większą popularność tej dyscypliny.

Zobacz także:
REKLAMA