REKLAMA

Kia e-Niro. 615 kilometrów zasięgu

Kia e-Niro ma być alternatywą dla spalinowych crossoverów. Auto zadebiutuje w Polsce na Poznań Motor Show.

Kia e-Niro - Paryż 2018 Auto Motor i Sport
Kia e-Niro - Paryż 2018, fot. Michał Szymaczek

Kia e-Niro - napęd i zasięg

Kia e-Niro będzie wyposażona w akumulator litowo-jonowy o dużej pojemności, wynoszącej 64 kWh. Wg homologacji WLTP, w cyklu mieszanym zapewnia on zasięg większy niż 455 kilometrów na jednym ładowaniu akumulatora. W cyklu miejskim, a więc tam gdzie pojazdy elektryczne czują się najlepiej, wg tej samej normy WLTP, e-Niro może przejechać nawet do 615 km.

W ofercie producenta znajdzie się również Kia e-Niro z akumulatorem litowo-jonowym o mniejszej pojemności, wynoszącej 39,2 kWh. W cyklu mieszanym, wg normy WLTP, akumulator ten zapewnia zasięg do 289 kilometrów na jednym ładowaniu akumulatora.

Po podłączeniu Kii e-Niro do szybkiej ładowarki o mocy 100 kW, ładowanie akumulatora z poziomu 20 proc. do 80 proc. zajmuje 42 minuty. W tym czasie można na przykład udać się na zakupy, o ile ładowarka znajduje się przy centrum handlowym.

Zobacz także: zielone tablice rejestracyjne w Polsce

REKLAMA

Kia e-Niro - Paryż 2018 Auto Motor i Sport
Kia e-Niro - Paryż 2018, fot. Michał Szymaczek

Elektryczna Kia sprawdzi się podczas codziennej eksploatacji, ale też – ze względu na spory zasięg – w czasie dalszej podróży. Model wyposażony w akumulator o pojemności 64 kWh jest napędzany silnikiem elektrycznym o mocy 150 kW (204 KM), który generuje maksymalny moment obrotowy o wartości 395 Nm. Kia e-Niro z takim układem napędowym przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 7,8 sekundy.

Jako elektryczny crossover, ze względu na nieduży rozmiar silnika i optymalne rozmieszczenie elementów napędu, Kia e-Niro zajmuje wyjątkową pozycję na rynku pod względem przestronności wnętrza i funkcjonalności.

Zobacz także: Audi SQ5 TDI - 700 Nm pod maską!

REKLAMA

Kia e-Niro - Paryż 2018 Auto Motor i Sport
Kia e-Niro - Paryż 2018, fot. Michał Szymaczek

Nowa Kia e-Niro dołącza do Niro hybrydowego i hybrydy typu plug-in, których od chwili debiutu w 2016 roku sprzedano już na całym świecie w liczbie ponad ćwierć miliona egzemplarzy.

Ceny i specyfikacje zaprezentowanej po raz pierwszy w Polsce Kii e-Niro ogłoszone zostaną w drugiej połowie tego roku, natomiast w polskich salonach samochód pojawi się w pierwszym kwartale 2020 roku.

Kia e-Niro w standardzie ma 7-letnią gwarancję, z limitem 150 tys. kilometrów, która obejmuje również akumulator i silnik elektryczny.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Komentarze

 (3)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA