[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Kia e-Niro - 615 km zasięgu w mieście

W oczekiwaniu na sprzedażowy debiut elektrycznej Kii e-Niro w Polsce producent podsyca – nomen omen – napięcie, zdradzając zasięg auta na w pełni naładowanej baterii.

Kia Niro EV Kia Niro EV

Nowa Kia e-Niro trafi do sprzedaży w Polsce w pierwszym kwartale 2019 roku. Teraz wiemy już, że auto zaoferuje zasięg do 485 kilometrów na jednym ładowaniu baterii, a podczas jazdy miejskiej nawet 615 kilometrów.

Europejska homologacja według normy WLTP potwierdziła, że zasięg Kii e-Niro – zasilanej przez akumulator litowo-jonowy o pojemności 64 kWh – wynosi w cyklu mieszanym 485 km. Co więcej, według tej samej normy, e-Niro w cyklu miejskim przejedzie nawet do 615 km, czyli więcej niż wiele samochodów z silnikiem benzynowym pod maską.

Po podłączeniu e-Niro do szybkiej ładowarki o mocy 100 kW potrzeba tylko 54 minut, aby akumulator o pojemności 64 kWh naładować w 80 procentach.

Kia e-Niro będzie też dostępna ze standardowym akumulatorem, o pojemności wynoszącej 39,2 kWh. I ten model również został poddany homologacji. Zasięg wersji z mniejszym akumulatorem, po naładowaniu go do pełna, wyniesie do 312 km w cyklu mieszanym, również według normy WLTP.

REKLAMA

Kia Niro EV Kia Niro EV

Co jeszcze wiemy o modelu e-Niro? Wariant wyposażony w akumulator o pojemności 64 kWh jest napędzany silnikiem elektrycznym o mocy 204 KM, który generuje maksymalny moment obrotowy o wartości 395 Nm. Dzięki temu e-Niro potrafi przyspieszyć od 0 do 100 km/h w zaledwie 7,8 sekundy.

Standardowy akumulator o pojemności 39,2 kWh współpracuje natomiast z silnikiem elektrycznym o mocy 136 KM, który osiąga maksymalny moment obrotowy o identycznej wartości jak większa jednostka napędowa i zapewnia e-Niro przyspieszenie ze startu zatrzymanego do 100 km/h w ciągu 9,8 sekundy.

Podobnie jak w wypadku Niro w wersji hybrydowej oraz Niro w wersji hybrydowej typu Plug-in, e-Niro ma napęd na przednie koła.

REKLAMA

Kia Niro EV Kia Niro EV

Producent wyposażył e-Niro w szereg technologii zwiększających wydajność akumulatora i poprawiających zasięg samochodu, w tym odzyskiwanie energii hamowania, podpowiedzi nawigacji zależne od ukształtowania terenu na trasie przejazdu i podpowiedzi dotyczące stylu jazdy, uwzględniające sytuację na trasie.

Kia e-Niro standardowo będzie objęta 7-letnią gwarancją (do przebiegu 150 tys. kilometrów), która obejmuje również akumulator i silnik elektryczny.

Pierwszy w pełni elektryczny crossover marki Kia w europejskiej specyfikacji będzie miał swój debiut podczas październikowego salonu samochodowego w Paryżu.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 101 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij