Kia e-Soul. Elektryczny crossover już w Polsce

Elektryczna Kia e-Soul to miejski crossover, który wchodzi właśnie do sprzedaży, z bogatym wyposażeniem standardowym. Znamy już jego cenę.

Kia e-Soul Materiały prasowe
Kia e-Soul
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 139 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Kia e-Soul – trzecia generacja

Kia e-Soul to już trzecia generacja miejskiego crossovera marki Kia, który jako model napędzany silnikiem spalinowym debiutował w 2008 roku. Nowa Kia e-Soul jest w Europie oferowana wyłącznie jako samochód elektryczny.

Nowy e-Soul nawiązuje do designu modeli pierwszej i drugiej generacji, ale bardziej wyraziste przetłoczenia i linie, a także nowoczesne detale i podświetlane elementy, sprawiają że ten miejski crossover prezentuje się jeszcze bardziej futurystycznie i młodzieżowo niż modele wcześniejszych generacji.

W kabinie fotele e-Soula są oferowane w trzech wariantach wykończenia. Do wyboru jest tapicerka wykonana z materiału, materiałowo-skórzana i skórzana. Podobnie jak w modelu poprzedniej generacji w tablicę rozdzielczą są wkomponowane wysokotonowe „tweetery”.

Topowa wersja e-Soula – XL – jest seryjnie wyposażona w kameralne oświetlenie, które obejmuje również panele w drzwiach, a jego intensywność połączona jest z dźwiękiem. Do e-Soula Kia oferuje także bezprzewodową ładowarkę do telefonu, podgrzewane i wentylowane przednie fotele oraz wysokiej jakości systemem audio firmy Harman/Kardon. Dostępny jest również wyświetlacz przezierny head-up display.

Zobacz także: premiery Genewy 2020 - serwis specjalny

Kia e-Soul Materiały prasowe
Kia e-Soul

Kia e-Soul – napęd

Nowa Kia e-Soul jest oferowana z dwoma akumulatorami o różnej pojemności do wyboru, które zapewniają różny zasięg. Mniejszy z akumulatorów, o pojemności 39,2 kWh, gwarantuje zasięg do 277 km, czyli znacznie większy niż zasięg Soula EV drugiej generacji. Osiągi auta również są lepsze. Od 0 do 100 km/h Kia e-Soul z silnikiem o mocy 136 KM przyspiesza w 9,9 s.

Mocniejsza odmiana, napędzana silnikiem o mocy 204 KM, w sprincie ze startu zatrzymanego do 100 km/h jest o 2 sekundy szybsza. Ładowarka pokładowa o mocy 11 kW, seryjnie montowana w e-Soulu z większym akumulatorem i oferowana jako opcja do e-Soula z mniejszym pakietem baterii pozwala na wykorzystanie trójfazowego prądu, co znacząco skraca czas ładowania baterii.

Akumulator e-Soula można także ładować przy pomocy szybkiej ładowarki prądu stałego o mocy 100 kW. Wówczas czas ładowania od 20% do 80% pojemności akumulatora wynosi zaledwie 42 minuty.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Kia e-Soul Materiały prasowe
Kia e-Soul

Kia e-Soul jest wyposażona w układ podgrzewania akumulatora, którego zadaniem jest minimalizowanie negatywnych skutków niskich temperatur. Jako wyposażenie dodatkowe Kia oferuje dodatkowy wymiennik ciepła, który wykorzystuje ciepło generowane przez układ klimatyzacji.

Zamiast korzystać wyłącznie z mocy akumulatora w celu podgrzania kabiny, wymiennik ciepła przetwarza energię cieplną wytworzoną przez kompresor klimatyzacji, aby poprawić efektywność systemu ogrzewania w samochodzie. Zwiększa to skuteczność podgrzewania kabiny i minimalizuje pobór energii z akumulatora, co z kolei przekłada się na większy zasięg. Rozwiązanie to jest tańsze w stosunku do tradycyjnej pompy ciepła, a jednocześnie w zakresie temperatur 10-30 C równie efektywne.

Kia e-Soul, podobnie jak wszystkie pozostałe modele marki, jest objęta 7-letnią gwarancją lub do przebiegu 150 tys kilometrów, która chroni również silnik elektryczny i akumulator. Ceny Kii e-Soul zaczynają się od 139 990 zł.

Zobacz także: nowa, superszybka ładowarka do aut elektrycznych

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA