Kia na Salonie Samochodowym w Paryżu

Kia Pop Concept
Kia Pop Concept
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 47 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Centralne miejsce na paryskim stoisku Kia zajmie pokazywany po raz pierwszy w świecie samochód koncepcyjny o napędzie elektrycznym - Pop. Pop ma 3 metry długości, jest więc o pół metra krótszy od najmniejszego w aktualnej ofercie Kii - modelu Picanto. Autko ma panoramiczny, szklany dach, pod którym widzimy fioletowe wnętrzem zaprojektowane do transportu 4 osób. Umiejscowienie klamek sugeruje, że drzwi nie będą otwierane w standardowy sposób, a unoszone do góry. Jak zapowiada producent, auto ma wyróżniać "innowacyjny design i stylizacja niedostępna dotąd w segmencie miejskich samochodów".

Obok koncepcyjnego POPa, koncern Kia pokaże nowy samochód segmentu D pod nazwą Kia Optima, którego pilotowa sprzedaż na wybranych rynkach rozpocznie się jeszcze w bieżącym roku. Dostawy do krajów Europy Zachodniej planowane są na drugą połowę roku 2011.

Optima jest dłuższa, niższa i szersza niż poprzednie propozycje Kia w tym segmencie, dysponuje ponadto wyraźnie wydłużonym rozstawem osi. Europejska oferta obejmować będzie nowy, 136-konny silnik wysokoprężny VGT o pojemności 1,7 litra z rodziny ‘U2' albo zaawansowany technicznie 170-konny silnik benzynowy serii ‘Nu' o pojemności 2,0 litrów, wyposażony w system zmiennych faz rozrządu CVVL.

Drugim modelem produkcyjnym Kia na salonie paryskim będzie nowy SUV Sportage, który już wkrótce będzie dostępny z dwoma nowymi, paliwooszczędnymi silnikami o mniejszej pojemności skokowej, które przeznaczone będą do współpracy z napędem 2WD oraz sześciostopniową skrzynią przekładniową.

REKLAMA
Zobacz także:
REKLAMA