Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Kia szykuje nowe modele

Pierwszy z nich chce wejść na wojenną ścieżkę z kultową Mazdą MX-5 i wszystkimi podobnymi do niej sportowymi maluchami. Koncepcyjne auto zapowiadające powstanie takiego modelu pokazano w 2008 roku w Chicago - nazywało się Kee, ale swą aparycją specjalnie nie zachwycało i mamy nadzieję, że do 2013 roku, kiedy roadster ma mieć swą rynkową premierę, designerzy Kii zdążą go jeszcze poprawić. Wygląda na to, że Koreańczycy chcą zdobywać kolejne nisze - w jedną wkroczył Hyundai z nowym Genesisem, na drugą szykuje się Kia. Mały roadster ma trafić do sprzedaży na naszym kontynencie.

W Korei trwają intensywne prace jeszcze nad co najmniej jednym ciekawym autem - wielką, luksusową limuzyną z tylnym napędem i silnikiem V8 pod maską. Niestety nie ma co ostrzyć sobie na nią zębów - Kia nie ma śmiałości by atakować mocno obsadzony europejski rynek i póki co będzie eksportować ten model tylko do Stanów Zjednoczonych, gdzie koncern sprzedaje już podobne auta z logo Hyundaia na masce. Optimę zdecydowano się pokazać w Europie, kto wie, co będzie za kilka lat...

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 52 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Ten model Kee wygląda koszmarnie. Pomysły ma KIA zacne i chwała jej za to, ale jeszcze żeby wykonanie było na przyzwoitym i atrakcyjnym poziomie.
  ~Samuraj, 2011-03-28 13:52:07
 • avatar
  zgłoś
  Mały roadster i luksusowa limuzyna - to najciekawsze modele, które zobaczymy w najbliższych latach.
  auto motor i sport, 2011-03-28 08:43:49
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij