[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Kia wyprodukowała w Europie trzy miliony samochodów

Od rozpoczęcia produkcji w Żylinie na Słowacji w 2006 r. Kia Motors wyprodukowała w Europie już trzy miliony samochodów. Jubileuszowy egzemplarz wyprodukowany w Europie to biała Kia cee’d, która pojedzie do nabywcy z Islandii.

Kia cee'd nr 3000000 Kia cee'd nr 3000000

Trzymilionowe auto, które zjechało z linii produkcyjnej, to Kia cee'd hatchback w wersji GT Line. Samochód powstał na zamówienie klienta z Islandii i jest wyposażony w jednolitrowy silnik T-GDi z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem benzyny.

W 2017 r. Kia Motors Słowacja wyprodukowała 335 600 aut i 539 987 silników. Z Żyliny zostały one wyeksportowane do ponad 80 krajów na świecie. Najpopularniejszą jednostką napędową w ubiegłym roku był 1,7-litrowy turbodiesel CRDi z bezpośrednim wtryskiem typu common-rail.

W słowackich zakładach produkowane są 3 modele Kia, które stanowią trzon europejskiej oferty marki - cee’d (w wersjach trzy- i pięciodrzwiowy hatchback oraz kombi), Sportage i Venga.

REKLAMA

REKLAMA

W maju 2013 r. w Kia Motors Słowacja ruszyła produkcja, skonstruowanych z myślą o wymaganiach i oczekiwaniach europejskich nabywców, usportowionych modeli cee'd GT i pro_cee'd GT, które są oferowane wyłącznie z turbodoładowanym silnikiem 1.6 T-GDi o mocy ponad 200 KM.

Samochody produkowane w Europie stanowią obecnie blisko połowę sprzedaży Kia Motors na Starym Kontynencie.

Od uruchomienia zakładów, blisko połowę całkowitej produkcji zakładu w Żylinie stanowi rodzina modeli o cee'd. Do tej pory Kia wyprodukowała blisko 1,3 miliona egzemplarzy cee'da. Produkcja Ceeda generacji numer 3 ma rozpocząć się w drugim kwartale 2018 roku.

REKLAMA

Oprócz produkcji najpopularniejszych modeli oferowanych przez Kia w Europie, fabryka w Żylinie odpowiada również za produkcję silników. Od 2006 roku w dwóch zakładach wyprodukowano w sumie ponad 4 miliony jednostek napędowych.

W Kia Motors Słowacja są produkowane silniki zarówno benzynowe (1,4-litrowy MPI, 1,6-litrowy GDI oraz – dla modeli GT – 1,6-litrowy T-GDI o mocy 204 KM), jak i wysokoprężne (1,4-, 1,6- i 1,7-litrowe CRDi i 2,0-litrowy „R”). Już niedługo zakład w Żylinie rozpocznie wytwarzanie nowego 1,6-litrowego silnika Diesla o oznaczeniu „U3”, który będzie napędzał różne modele debiutujące w najbliższym czasie, w tym Ceeda trzeciej generacji.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 46 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij