Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Kierowcy BMW – najbardziej agresywni na drodze?

Takie informacje przekazał brytyjski Telegraph. Na swojej stronie internetowej przedstawił wyniki badań, które przeprowadzono z udziałem 3 tysięcy kierowców. Wynika z nich, że ponad połowa badanych miała "złe doświadczenia" z kierowcami BMW. Na drugim miejscu znaleźli się kierowcy "białych vanów" - czyli firmowych samochodów dostawczych, a za nimi - kierowcy Audi.

Jednak podobno to kierowcy BMW są najbardziej agresywni, niekulturalni, najczęściej łamią przepisy ruchu drogowego i zwykle przekraczają dozwoloną prędkość.

Dalsze miejsca w rankingu zajmują kierowcy prowadzące Fordy i Land Rovery. Na szóstym miejscu znaleźli się kierowcy ciężarówek. Podobno często straszą innych kierowców, jadąc "na ogonie" poprzedzających ich osobówek.

Ponad 10 procent ankietowanych przyznało, że brali udział w wypadku, którego przyczyną były "drogowe szaleństwa".

9 na 10 badanych stwierdziło, że to mężczyźni są bardziej skłonno do łamania przepisów, 65% przyznało, że spotyka się z przynajmniej jednym przypadkiem łamania przepisów w ciągu każdej godziny.

Za najbardziej niebezpieczne zachowania na drodze uznano podjeżdżanie "pod zderzak" auta jadącego z przodu i przekraczanie dozwolonej prędkości. 37% badanych denerwuje się, kiedy inni mrugają światłami by zmusić do ustąpienia z drogi, a 32% złości się, gdy ktoś kieruje do nich obraźliwe gesty.

Kompletny ranking najbardziej denerwujących kierowców z podziałem na marki samochodów wygląda następująco:
1. BMW
2. "białe vany"
3. Audi
4. Ford
5. Land Rover
6. ciężarówki
7. Opel/Vauxhall
8. Range Rover
9. Volkswagen
10. Mercedes

"Statystycznego" kierowcę BMW można było zobaczyć swego czasu w kręconym przez Audi serialu Meet the Beckers. Pamiętacie?

Czy w Polsce wyniki byłyby podobne? Czy faktycznie kierowcy BMW są najbardziej uciążliwymi użytkownikami dróg? Jakie marki wskazalibyście Wy?

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Coś w tym jest, że kierowcy luksusowych marek typu Merc, Audi i BMW są zazwyczaj mniej uprzejmi. Moim zdaniem wydaje im się, że kierowcom w "zwykłych" Toyotach czy Nissanach nie wolno tyle co im. Przynajmniej ja mam takie doświadczenia.
  ~Samuraj002, 2010-10-14 14:02:02
 • avatar
  zgłoś
  Według brytyjskich kierowców, najbardziej agresywnymi i niebezpiecznymi użytkownikami dróg są kierowcy tylnonapędówek z Bawarii.
  auto motor i sport, 2010-10-14 10:09:17
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij