[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

REKLAMA

PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Kierowcy w Europie stawiają na silniki spalinowe

Nawet 60 proc. europejskich kierowców widzi przyszłość dla silników spalinowych. Do takiego wniosku skłaniają wyniki projektu badawczego, opublikowane przez Mazdę.

Mazda 3 1.5 D

Badanie Mazda Driver Project – przeprowadzone wspólnie z agencją Ipsos MORI – polegało na przeprowadzeniu ankiety wśród grupy respondentów, liczących 11 008 osób, z obszaru najważniejszych rynków europejskich.

Jak pokazują jego wyniki, średnio 58 proc. badanych zgadza się z twierdzeniem, że "silniki benzynowe i dieslowskie mają przed sobą jeszcze wielki potencjał innowacji i udoskonaleń". W Polsce odsetek ten był najwyższy, sięgający 65 proc., a w Niemczech, Hiszpanii i Szwecji przekroczył on 60 proc.

REKLAMA

Główne wyniki badania wykazują, że wielu z nas nie podziela poglądu, głoszonego przez liczne organizacje i samych producentów, mówiącego że w samochodach przyszłości silnik benzynowy nie odegra już żadnej roli.

Kolejnym dowodem takiego stanowiska jest przyznanie przez 31 proc. kierowców, że "mają oni nadzieję, iż nawet w okresie coraz szerszego rozpowszechniania się pojazdów elektrycznych, nadal istnieć będą samochody napędzane silnikami Diesla". Odsetek tak odpowiadających wyniósł w Polsce aż 58 proc.

Jednocześnie średnio 33 proc. kierowców stwierdziło, że gdyby koszty eksploatacyjne pojazdów o różnych rodzajach napędu były jednakowe, "to woleliby oni samochód z silnikiem benzynowym lub dieslowskim, a nie elektryczny". We Włoszech odsetek respondentów udzielających takiej odpowiedzi sięgnął aż 54 proc.

Jak z samochodami autonomicznymi?

Pomimo coraz większych postępów w rozwijaniu pojazdów autonomicznych, tylko 33 proc. kierowców "cieszy się z nadejścia epoki samochodów prowadzących się samodzielnie". Co więcej, we Francji i Holandii odsetek ten nie przekracza 25 proc.

- Wyniki tego badania są fascynujące. Podstawą naszej długofalowej kampanii Drive Together jest promowanie czystej i bezpośredniej przyjemności prowadzenia samochodu. Jednocześnie, z naszego badania wynika, że zdaniem europejskich kierowców silnik spalinowy ma przed sobą długą i obiecującą przyszłość. Podzielamy to zdanie i podejmujemy wielkie starania, by pójść tą drogą i dostarczyć kierowcom w wielu krajach jeszcze wspanialszych doświadczeń - powiedział Jeff Guyton, Prezydent i CEO Mazda Motor Europe.

A co wy sądzicie o przyszłości silników spalinowych i nadejściu ery pojazdów autonomicznych?

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij