Kio-radiowóz

Radiowóz policyjny Kia Cee'd
Radiowóz policyjny Kia Cee'd
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 47 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Pierwsza partia trafi do Policji jeszcze w listopadzie. Około 140 cee'dów kombi z silnikami 2,0 CRDI o mocy 140 KM będzie jeździć jako oznakowane wedle nowego wzoru, a więc w kolorze srebrnym z niebieskim pasem, radiowozy a pozostałe hatchbacki wykorzystywane będą obok Fordów, Volkswagenów, Opli, Skód i Toyot jako nieoznakowane radiowozy drogówki. Jako wozy patrolowe policji samochody Kia pełnić będą 24-godzinną służbę przez siedem dni tygodnia, przejeżdżając nawet kilkaset km dziennie. Samochody trafią m.in. do komend wojewódzkich w Białymstoku, Gdańsku, Gorzowie Wielkopolskim, Katowicach, Kielcach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Radomiu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu.

Czy Kia cee'd sprawdzi się w policyjnej pracy? Wojciech Szyszko, dyrektor zarządzający Kia Motors Polska twierdzi, że zdecydowanie tak. "Tego rodzaju kontrakt flotowy stanowi doskonałe świadectwo trafności założeń konstrukcyjnych oraz wysokiej jakości i trwałości samochodów Kia. Polscy Policjanci otrzymają naprawdę bezpieczne, niezawodne i funkcjonalne auta i to w godziwej cenie. Warto zwrócić w tym miejscu uwagę na fakt, że Słowackie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych również zaufało cee'dowi i niedawno podpisało kontrakt na mocy którego w najbliższych trzech latach do słowackich policjantów trafi 4000 tych aut z fabryki w Żylinie" .

Radiowozy dla polskiej policji pochodzić będą z pierwszej europejskiej fabryki KIA, zbudowanej w ciągu trzech lat kosztem miliarda euro w mieście Żylina (północno-wschodnia część Słowacji). Zakład Żylina zatrudnia 2400 wysokokwalifikowanych pracowników w systemie dwuzmianowym i obecnie wytwarza cztery modele pojazdów KIA: pięciodrzwiowego cee'da hatchback, cee'da Sporty Wagon, trzydrzwiowego pro_cee'da oraz Sportage (segment SUV).

MotoTarget

REKLAMA