Klasa B – gotowa (wideo)

Mercedes Klasy B
Mercedes Klasy B
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 112 100 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Oficjalna prezentacja auta będzie mieć miejsce oczywiście w przyszłym miesiącu we Frankfurcie. Będziemy mogli zobaczyć tam nową Klasę B, która zaskakuje współczynnikiem oporu powietrza - wynosi on jedynie 0,26, a w wersji Eco - 0,24. Ten ostatni wynik, to wyrównanie rekordu Klasy E Coupe, która jest uznawana za najbardziej aerodynamiczne, produkcyjne auto naszych czasów.

Mercedes podaje, że nigdy wcześniej w kolejnej generacji jakiegokolwiek modelu nie było tyle nowości jak w nowej Klasie B, w odniesieniu do obecnej. Na liście wyposażenia znalazły się m.in. adaptacyjne reflektory, asystent pasa ruchu, tempomat, asystent parkowania, system unikania kolizji i cała gama usprawnień z pakietu Pre-Safe. Poza tym auto dostępne będzie z systemem Command, pozwalającym m.in. na korzystanie na postoju z internetu, a w czasie podróży umożliwi sprawdzenie prognozy pogody, czy wytyczenie trasy za pomocą map Google.

Wszystkie jednostki napędowe wyposażone będą w system start/stop. Mówiąc "wszystkie" mamy na myśli 1,6-litrowego benzyniaka o mocy 122 lub 156 KM oraz 1,8-litrowego diesla, o mocy 109 lub 136 KM.

Po wrześniowej premierze nie będzie trzeba długo czekać na prezentację w salonach. Pierwsze egzemplarze mają trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku.

 

 

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:
REKLAMA