Kobiecy samochód roku 2016 - panie wybrały

Poznaliśmy wyniki kolejnego plebiscytu. Tym razem chodzi o Women’s World Car of the Year, czyli kobiecy samochód roku. Sprawdź, które auto zgarnął nagrodę.

Jaguar F-Pace

Zasady plebiscytu "Światowy kobiecy samochód roku" nie różnią się praktycznie niczym od innych tego typu konkursów. W skład sędziowski wchodzą tylko panie, dziennikarki motoryzacyjne z całego świata, z takich krajów jak, Australia, Turcja, USA czy Wietnam.

REKLAMA

Jury przyznaje nagrody w kilku kategoriach - rodzinny, budżetowy, SUV/crossover, sportowy, luksusowy, zielony samochód roku. Niestety nie mamy w składzie sędziowskim rodzimej przedstawicielki, ale możliwe, że w ciągu kilku lat ten stan rzeczy zmieni się.

W plebiscycie Women's World Car of the Year każda z pań zgłasza krótką listę samochodów do każdej kategorii. I tak 17 jurorek z 14 krajów nominowało 294 samochody. Później została wybrana główna lista 32 aut kandydujących do nagrody głównej i w poszczególnych kategoriach.

Zwycięzcą tegorocznego plebiscytu "Kobiecy Samochód Roku" panie wybrały Jaguara F-Pace, który zgarnął również nagrodę w jednej z pozostałych kategorii.

Oto zwycięzcy w poszczególnych klasach:

REKLAMA

REKLAMA

Honda Jazz 2015

Budżetowy samochód 2016 - Honda Jazz

 

REKLAMA

REKLAMA

Jaguar F-Pace

SUV/Crossover 2016 - Jaguar F-Pace

REKLAMA

REKLAMA

Test Ford Mustang V8

Sportowy samochód roku - Ford Mustang

 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA