REKLAMA

Koenigsegg Agera R – w Genewie z bagażnikiem dachowym

Koenigsegg Agera R
Koenigsegg Agera R

Premiera Agery miała miejsce w Genewie rok temu. Wtedy to świat zachwycił się supersportowym egzotykiem wyposażonym w 4,7-litrowy silnik V8 o mocy 898 KM i momencie obrotowym 1100 Nm. Z prędkością maksymalną określaną na ponad 390 km/h i przyspieszeniem od 0 do 100 km/h w 3,1 sekundy Agera trafiła do światowej czołówki supersamochodów.

W tym roku zubaczymy Agerę w wydaniu R, która jest jeszcze mocniejsza. Ma większy - pięciolitrowy silnik V8 o mocy 1099 KM i momencie obrotowym 1200 Nm. Co ciekawe, parametry te dostępne są dla kierowcy jedynie wtedy, gdy zasili auto biopaliwem E85. Jeśli zaleje bezołowiową E95 potencjał silnika zostaje ograniczony do 927 KM mocy i 1100 Nm momentu obrotowego. Ekoszantaż?

Producent nie podał jeszcze jakie będą osiągi wersji R na bioetanolu. Pewne wnioski można wysunąć patrząc na opony, na jakich będzie jeździć auto - to specjalny produkt Michelina, który jest w stanie wytrzymać prędkość do 419 km/h. Według Koenigsegga to najszybsze opony świata.

Najszybszy będzie też bagażnik dachowy, jaki dla Agery przygotowała firma Thule. Wykonano go z włókna węglowego i jest jakby przedłużeniem dachu - to stały element, którego nie sposób zdemontować. Jeśli właściciel Agery ma ochotę na przejażdżkę bez bagażnika, zdejmuje go razem z dachem i na jego miejsce zakłada zwykły panel dachowy, który mieści się w podstawowym bagażniku auta.

REKLAMA

zobacz galerię

Komentarze

 (4)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA