Koenigsegg Agera RS - Naraya w złocie

"Naraya" to imię, które jest bardzo ważne dla właściciela. Być może chodzi o imię żony, córki lub matki. Tego nie chce zdradzić ani właściciel, ani Koenigsegg. Wiemy natomiast kto pomagał przy tworzeniu wyjątkowych dodatków. Oto Koenigsegg Agera RS Naraya.

Koenigsegg
Koenigsegg Agera RS Naraya

Ettore ‘Blaster’ Callegaro to włoski artysta, który zajmuje się malowaniem samochodów i motocykli. Tym razem został zaproszony do Angelholm w Szwecji, gdzie w siedzibie Koengisegg przyozdabiał Agerę RS "Naraya" w złote dodatki. Callegaro swoje dzieło na karoserii hiperauta tworzył przez 2 tygodnie pracując przez 6 dni po 12 godzin. A i uściślimy jedno, elementy widoczne na zdjęciu w złotym kolorze są pokryte prawdziwym złotem, to nie jest żadna imitacja tego kruszcu.

Proces nakładania warstw złota nie należał do najłatwiejszych. Płaty cennego kruszcu naklejano na element lub panel nadwozia, a następnie pokrywano pozłacane części wraz z całym nadwoziem kilkoma warstwami ochronnego "lakieru" . Ma to chronić karoserię przed zarysowaniami, zwłaszcza w najcenniejszych miejscach.

Ciekawostka Agera RS Naraya ma podwozie rurowe wykonane z włókna węglowego, które ma ten sam kolor niebieski, co nadwozie. Niby mały detal, a wyjątkowość polega na tym, że taki zabieg zastosowano po raz pierwszy w historii marki Koenigsegg.

W środku samochód został wykończony niebieską alcantarą i złotymi przeszyciami. Mało snobistycznie? Na desce rozdzielczej znajduje się napis "Naraya" wykonany z 18 kartowego złota i wysadzany 155 diamentami, dostarczonymi przez kalifornijską firmę Ada Diamonds.

Koenigsegg Agera RS Naraya

To po elementach snobistycznych czas na rzeczy motoryzacyjne. Pod skorupą karoserii Agery RS Naraya pracuje centralnie umieszczony silnik V8 twin turbo, który produkuje 1160 KM oraz 1280 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Za przeniesienie takiej siły napędowej na koła odpowiada 7-biegowa skrzynia CIMA, którą kierowca obsługuje za pomocą łopatek. W aucie zastosowano mechanizm różnicowy konstrukcji Koenigsegga, tak jak i system kontroli trakcji.

Na pokładzie klient zażyczył sobie obecność takich elementów jak: klimatyzacja, sportowe fotele, dach, który można zdemontować, elektrycznie sterowane szyby boczne, regulowaną kolumnę kierownicy i pedały, ceramiczne hamulce, sportowy ABS, system hydraulicznego unoszenia przodu i tyłu auta, wspomaganie kierownicy i układu hamulcowego, złącze USB, pokładowy komputer z wskaźnikiem przeciążeń, alarm i czujnik ciśnienia w oponach.

Koenigsegg Agera RS Naraya zostanie przekazany klientowi na Salon Privé Concours d’Elégance, które to wydarzenie ma miejsce w najbliższy weekend w Blenheim Palace, w hrabstwie Oxfordshire. Na zdjęciach możemy zobaczyć, że samochód ma kierownicę po prawej stronie, więc wnioskujemy, że zakupił go klient z Anglii. Wyjątkowy Koenigsegg Agera RS Naraya zostanie zapewne pokazany na październikowych targach Paryż Motor Show, które odbędą się w dniach 1-14 października.

REKLAMA