Koenigsegg Agera RS - już go nie kupisz!

Koenigsegg Agera RS został zbudowany w oparciu o doświadczenie, wykorzystane w modelach Agera R oraz S. Wszystkie egzemplarze Agery RS zostały już wyprzedane.

Koenigsegg Agera RS

Koenigsegga Agerę RS pokazano w zeszłym roku w Genewie. Od razu ten egzemplarz trafił w ręce pierwszego klienta marki. Koeningsegg zaplanował produkcję Agery RS tylko na 25 egzemplarzy. Wszystkie sztuki wyprzedały się w mniej niż 10 miesięcy, co jest rekordem sprzedażowym szwedzkiej marki.

Koenigsegg zdradził, że dostał zamówienia na model Agera RS z różnych zakątków świata. Klienci z Tajwanu, Singapuru, Malezji, Kataru czy też Chin, Japonii i USA będą otrzymywać swoje samochody według kolejności zamówień. Szwedzki producent planuje ostatni egzemplarz dostarczyć do klienta w 2017 roku.

Koenigsegg Agera RS to auto z nadwoziem w całości wykonanym z włókna węglowego. Pod karoserią schowano 5-litrowy silnik V8 biturbo, który po modyfikacjach generuje moc aż 1160 KM. Maksymalny moment obrotowy to 1280 Nm. Masa auta wynosi 1395 kg, o 40 kg mniej niż w modelu Agera R oraz o 35 kg więcej niż w One:1. Z tym drugim samochodem Agera RS dzieli rozwiązania aerodynamiczne.

Aktualizacja:

>>> Zobacz galerię Koenigsegga Agery RS w Genewie <<<

REKLAMA