[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.1

Koenigsegg Agera RS najszybszym samochodem świata

To już oficjalne informacje. Koenigsegg znów zagrał na nosie Bugatti, odbierając mu kolejny w ostatnich tygodniach rekord. Tym razem chodzi o prędkość maksymalną.

Koenigsegg Agera RS Koenigsegg Agera RS

Nie trzymając was długo w napięciu podamy, że średnia prędkość z dwóch przejazdów wyniosła aż 447 km/h. W jedną stronę - pod wiatr i nieco pod górę - było to 436 km/h, które już wystarczyłoby do pobicia obecnego rekordu. W drugą Koenigsegg Agera RS pojechał aż 458 km/h (na końcu znajdziecie nagranie z przejazdów).

Dotychczasowym rekordem, siedmio już letnim, było 431 km/h osiągnięte przez Bugatti Veyrona Super Sport w 2010 roku.

REKLAMA

REKLAMA

Koenigsegg Agera RS Koenigsegg Agera RS

Do bicia rekordu wykorzystano ten sam egzemplarz Agery RS, który niedawno pobił inny rekord Bugatti - tym razem Chirona (poniżej szczegóły), a miejscem była zamknięta droga między Las Vegas i Pahrump w Nevadzie. Kawał całkiem długiej prostej. Za kierownicą zasiadł fabryczny kierowca testowy Koenigsegga Niklas Lilja.

No właśnie. Pamiętacie, jak zaledwie parę tygodni temu motoryzacyjny świat obiegła informacja o uzyskaniu przez Bugatti Chirona rekordu, polegającego na jak najkrótszym czasie przyspieszenia od 0 do 400 km/h i natychmiastowego wyhamowania do zera.

REKLAMA

Koenigsegg Agera RS Koenigsegg Agera RS

Bugatti Chiron, prowadzony przez byłego kierowcę Formuły 1 i dwukrotnego triumfatora wyścigu Indianapolis 500, Juana Pablo Montoyę, rozpędził się do 400 km/h, a następnie całkowicie zatrzymał w rekordowym czasie  41,96 s. Potrzebował na to dystansu 3 kilometrów i 112 metrów.

Ile czasu potrzebował na to Koenigsegg Agera RS, który chwilę potem zostawił rekord Bugatti daleko w tyle? Prowadzony przez fabrycznego kierowcę testowego Niklasa Lilję, szwedzki hipersamochód najpierw w 26,88 sekundy osiągnął prędkość 400 km/h, potrzebując na to niespełna dwóch kilometrów, żeby w mgnieniu oka, w 9,56 sekundy i na dystansie 483 metrów zatrzymać się do zera.

REKLAMA

REKLAMA

Koenigsegg Agera RS Koenigsegg Agera RS

Użyty do testu, przeprowadzonego na płycie lotniska Vandel w Danii, Koenigsegg Agera RS został wyposażony w pakiet One:1, co przekłada się na 1360 KM z 5-litrowego silnika V8 oraz moment obrotowy sięgajacy 1371 Nm. Dla porównania, w tej kategorii Bugatti Chiron jest lepszy o 319 KM i 231 Nm.

To najprawdopodobniej nie koniec bicia rekordów prędkości. Niedawno pisaliśmy o kolejnym graczu, jakim jest nowy Hennessey Venom F5. Ma on przekroczyć barierę 301 mil na godzinę, a więc 484 km/h. O ile znajdą odpowiednie do tego opony.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij