Koenigsegg One:1 - niespodziewany rekord

Jeśli zależy Ci na samochodzie, który najszybciej przyspiesza do 320 km/h to wybór jest tylko jeden - Koenigsegg One:1. To auto pobiło rekord na 1,4-milowym odcinku toru w Wielkiej Brytanii przy niesprzyjającej pogodzie.

Koenigsegg One:1

Próbę pobicia rekordy przyspieszenia do magicznej bariery 200 mph (320 km/h) pojęto już we wrześniu zeszłego roku, jednak wówczas udało się pojechać "tylko" 362 km/h. Teraz, udało się osiągnąć prędkość 386,4 km/h. To jeszcze daleko do rekordu świata, należącego do Bugatti Veyrona SS, ale Koenigsegg może pochwalić się najlepszym czasem przyspieszenia do 320 km/h. Tej wartości niestety nie podano.

Pojedynek na rekordy był bardzo ekscytujący. W zeszłą sobotę podjęto pierwszą próbę przejazdu, jednak wówczas właścicielowi 1340-konnej maszyny udało się pojechać "zaledwie" 370 km/h. To owszem był nowy rekord, ale tylko przez chwilę. Następny przejazd należał do mocny zmodyfikowanego Porsche 911, które było szybsze dosłownie o włos (372 km/h).

Następne przejazdy zablokował deszcz, który wstrzymał całą imprezę. Kiedy przestało padać, a tor trochę wysechł, zorganizowano próbę przejazdu dla fanów, którzy mogli spróbować swoich sił za kółkiem Koenigsegga. Ten przypadkowy przejazd okazał się być najszybszy, gdzie osiągnięto 378 km/h. To oczywiście wjechało na ambicje właścicielom auta, którzy wreszcie osiągnęli rekordową prędkość 386,4 km/h.

REKLAMA