Koenigsegg One:1 - prototyp wystawiony na sprzedaż

Koeningsegg One:1 to auto, którego stosunek mocy do masy wynosi 1:1. Jeden z najszybszych drogowych aut na naszym globie. Każdy z sześciu egzemplarzy charakteryzuje moc maksymalna ponad 1 340 KM.

Koenigsegg One:1

Auto wystawione zostało na sprzedaż przez ekskluzywnego dilera o nazwie SuperVettura. Prototypowy egzemplarz charakteryzuje numer podwozia #7106. Testowy One:1 powstał, by pomóc inżynierom Koeningsegga w dopracowaniu seryjnych egzemplarzy. Tym samym samochód był mocno eksploatowany, ale szczęśliwy nabywca nie musi się zbytnio martwić. Prototyp w ciągu miesiąca przejdzie "kurację odmładzającą" w Szwecji.

REKLAMA

Prototypowy One:1 pozwolił wprowadzić do produkcji takie nowinki, jak aktywne zawieszenie, turbosprężarkę o zmiennej geometrii łopatek czy elementy wydrukowane w technologii 3D. Koeningsegg One:1 to:

  • masa 1 341 kg
  • moc 1 371 KM (1 MW)
  • 1 371 Nm maks. momentu obrotowego, dostępnego przy 6 tys. obr./min
  • silnik V8 twin turbo o pojemności 5 litrów
  • od 0 do 100 km/h w 2,3 s.

Inne osiągi? Fenomenalne. Od 0 do 400 km/h w czasie 20 sekund! Prędkość maksymalna to ponad cztery setki. Firma SuperVettura wyceniła prototypowy egzemplarz na 6 mln dolarów. Co w przeliczeniu na polską walutę daje 23 734 800 złotych! Właśnie staramy się o kredyt.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA