Koenigsegg Regera Purple Rain - od projektantów dla księcia

Koenigsegg składa hołd dla zmarłego w zeszłym roku muzyka. Projektanci stworzyli specjalną wersję modelu Rergera w kolorze fioletowym.

Koenigsegg Regera
Koenigsegg Regera "Purple Rain"

Regera to hiper samochód, który posiada centralnie umieszczony silnik 5.0 V8 biturbo. Do tego jednostka napędowa współpracuje z trzema elektrycznymi motorami. Hybrydowy układ napędowy generuje moc aż 1500 KM i maksymalny moment obrotowy równy 1986 Nm. Co ciekawe samochód nie ma konwencjonalnej skrzyni biegów, a skomplikowany układ opracowany przez Koenigsegga.

REKLAMA

Regera osiąga 100 km/h w czasie 2,8 sekundy, a maksymalna prędkość to ponad 400 km/h. Auto jest bezpośrednim konkurentem Bugatti Chiron.

Wizualizacje stworzone przez projektantów pokazują, że auto ma fioletowe nadwozie z poszyciem wykonanym z włókna węglowego. Do tego samochód  ma czarne obręcze kół także wykonane z karbonu, które skrywają białe zaciski hamulców.

Wnętrze wyróżnia się białą tapicerką, która jest zestawiona elementami wykonanymi z włókna węglowego - tunel środkowy, część deski rozdzielczej oraz kolumna, a także część wieńca kierownicy. W mniejszym stopniu użyto chromowane panele, które świetnie prezentują się z niebieskim podświetleniem. Całość koncepcji wnętrza dopełniają fioletowe przeszycia tapicerki.

Wizja projektantów to hołd złożony dla zmarłego w zeszłym roku "Księcia". Prince Rogers Nelson zm. 21 kwietnia 2016 roku. A kolor fioletowy to nawiązanie do legendarnego utworu księcia muzyki pop, kawałka „Purple Rain”.  

REKLAMA