Koenigsegg Regera - kolejna wizualizacja

Hiper auto od Koenigsegga zostało pokazane na kolejnych, ciekawych wizualizacjach. Regera w "bordowym" kolorze została zaprojektowana przez... jednego z dyrektorów.

Koenigsegg Regera
Koenigsegg Regera Bordeaux

W minionym tygodniu pokazaliśmy Wam zdjęcia purpurowej Regery, która została zaprojektowana w hołdzie zmarłego w kwietniu 2016 r Princa. Swoją wizję przedstawił Steve Wade, który w firmie Koenigsegg odpowiedzialny jest za pr i komunikację z mediami.

REKLAMA

Ktoś pozazdrościł Wade'owi i postanowił przygotować własny projekt Regery. Tą osobą jest John B., pełniący funkcję dyrektora sprzedaży na rynek europejski i skandynawski.

Pan B. wymyślił sobie, że jego nadwozie Regery wykonane z włókna węglowego ma mieć kolor w specjalnym odcieniu Bordeaux. Trwały długie dyskusje w naszej redakcji i dla uproszczenia będziemy go określać jako "bordowy". Do tego prze całą długość samochodu biegnie szeroki pas włókna węglowego w naturalnym kolorze podkreślony złotymi liniami. Te znalazły się także na drzwiach i w przednich wlotach powietrza.

Na nowej wizualizacji da się zauważyć takie same obręcze kół wykonane z włókna węglowego, jak w purpurowej Regerze. Tuż za nimi schowane są szare zaciski hamulców (w aucie Wade, były białe).

W kabinie twórca stworzył skórzane wnętrze w kolorze brązowo-kremowym, które kontrastuje z tunelem środkowym i konsolą wykonanymi z karbonu.

Warto dodać, że Koenigsegg zbuduje jedynie 80 egzemplarzy Regery, które będą montowane w szwedzkiej fabryce firmy w Ängelholm. Cena Regery? Ok. 2 mln euro. Auto w produkcyjnej wersji zadebiutowało podczas salonu genewskiego w 2016 r.

Hiper auto ze Szwecji ma hybrydowy układ napędów, w skład którego wchodzi 5-litrowy silnik V8 biturbo i trzy elektryczne motory. Łączna moc układu to aż 1500 KM (1986 Nm).

REKLAMA