REKLAMA

Koenigsegg Regera rozbity - jest nagranie crash testu

Media społecznościowe mają dużą moc. Wie o tym Koenigsegg, który w ramach świętowania 1 miliona obserwujących oficjalny profil na Instagramie, opublikował niezwykłe nagranie.

Koenigsegg Regera
Koenigsegg Regera

Na swoim instagramowym profilu marka Koenigsegg opublikowała zmontowany film przedstawiające coś, co prawdziwych fanów motoryzacji przyprawi o gęsią skórkę, połączoną z jękiem zawodu. Bo oto limitowany do 80 egzemplarzy hipersamochód zostaje celowo zniszczony.

Oczywiście chodzi o testy zderzeniowe, mające na celu dopracowanie konstrukcji pod kątem bezpieczeństwa, a nie jakieś tam bezmyślne rozbijanie samochodu wartego przeszło 6,5 mln złotych. Ale i tak oglądanie tego nagrania po prostu boli. Bo nie mówimy tu jednym z milionów Volkswagenów Golfów, tylko jednym z 80 Koenigseggów Regera.

Na nagraniu widać nie tylko klasyczne testy zderzeniowe, ale również inne próby, mające pokazać trwałość konstrukcji. Mowa o najechaniu na krawężnik z dużą prędkością (też odczuliście lekkie ukłucie w sercu?) czy o "waleniu" młotkiem w nadwozie, które zdaje się pokazywać odporność na zazdrosnych sąsiadów i innych wandali.

THANK YOU FOR 1 MILLON FOLLOWERS! Thats SMASHING!

Post udostępniony przez Koenigsegg (@koenigseggautomotive) Gru 27, 2017 o 5:55 PST

REKLAMA

REKLAMA

Przypomnijmy w tym miejscu, że warty ponad 6,5 mln złotych Koenigsegg Regera napędzany jest hybrydowym połączeniem 5-litrowego silnika V8 biturbo z trzema silnikami elektrycznymi. Łączna moc sięga 1500 koni mechanicznych, co wystarcza, by katapultować Regerę w zaledwie 2,8 sekundy do "setki".

Nie można też przy tej okazji nie wspomnieć o sukcesie siostrzanej Agery RS, która całkiem niedawno odebrała dwóm modelom Bugatti ich dotychczasowe tytuły. Jeden z nich to tytuł najszybszego samochodu świata, który Agera RS odebrała Veyronowi, natomiast drugim jest rekord przyspieszenia od 0 do 400 km/h i natychmiastowego wyhamowania do zera. Tym rekordem z kolei długo nie nacieszył się Chiron...

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA