Koenigsegg - chcesz auto? Musisz czekać!

Masz odpowiedni budżet? Doskonale! Od lat marzyłeś o aucie marki Koenigsegg? Szanujemy to. Ostrzegamy jednak, że musisz uzbroić się w cierpliwość.

Koenigsegg Agera RS

"Mamy czteroletni czas oczekiwania i chcemy go skrócić, ponieważ to trudne sprzedawać samochody, których dostawa przewidziana jest na cztery lub pięć lat później" - zdradził serwisowi Road & Track Christian von Koengisegg. CZTERY LATA oczekiwania na wymarzoną Agerę RS! CZTERY LATA! To w motoryzacji wieczność. Dlaczego? Otóż po CZTERECH LATACH od wprowadzenia na rynek nowego modelu wielkoseryjni producenci przedstawiają face lifting swojego auta. I powoli szykują się do premiery kolejnej generacji.

REKLAMA

"Będziemy mięć o wiele więcej klientów, gdy zobaczą że lista oczekujących to powiedzmy od 2 lat do 2,5 roku. Chcemy w tym roku osiągnąć produkcję 25 samochodów" - obiecał Koenigsegg. Jak dotąd szwedzki producent rocznie budował od 16 do 20 samochodów w ciągu 365 dni. Co ciekawe plany założyciela marki zakładają, że w ciągu najbliższych lat uda się osiągnąć produkcje 30 samochodów rocznie. A to z kolei pozwoliło by znacznie skrócić czas oczekiwania - ci którzy dziś zamówiliby swój samochód dostaliby kluczki o 2 lata szybciej.

Oczywiście zawsze jest możliwość zakupu samochodu używanego. Tylko czy klient poszukujący Koenigsegga chciałby posiadać supersamochód skonfigurowany przez innego milionera? A warto zaznaczyć, że każdy egzemplarz Koenigsegga jest bardzo mocno spersonalizowany. Z drugiej strony samochody Christiana von Koenigsegga prezentują taki poziom luksusu, że wiele osób grzecznie czeka w kolejce na swój samochód.

REKLAMA