Koenigsegg - dwie premiery w Genewie

W zeszłym roku na szwajcarskich targach Koenigsegg zaprezentował przedprodukcyjną wersję modelu Regera i Agerę RS. Ten drugi samochód został wyprzedany w 10 miesięcy. Teraz szwedzki producent pokaże na targach m.in. ostatni wyprodukowany egzemplarz Agery RS.

Koenigsegg
Koenigsegg Genewa

Nie tak dawno pisaliśmy, że Agera RS pobiła rekord sprzedaży w historii marki Koenigsegg. Szwedzki producent obiecał wyprodukować 25. egzemplarzy tego modelu i wszystkie sprzedały się w ciągu 10 miesięcy. Za dwa tygodnie w Genewie producent zaprezentuje ostatni egzemplarz Agery RS. Równocześnie na stoisku Koenigsegg ma przedstawić światu ostatnią wersję Agery. Niestety nie wiemy, jakie oznaczenie będzie nosił ten model.

Koenigsegg udostępnia jedno zdjęcie zapowiadające premiery i nie zdradza szerszych szczegółów dotyczących swoich aut szykowanych na targi w Genewie. Na fotografii widzimy trzy lotki, prawdopodobnie te z bocznych sekcji przedniego zderzaka. Wykonano je z włókna węglowego, a ranty polakierowano w kolorze czerwonym. Czy to elementy nowej Agery?

Szwedzki producent miał 12 miesięcy na prace nad produkcyjną wersją modelu Regera. Podobno inżynierowie wprowadzili aż 3 tys.modyfikacji w stosunku do samochodu pokazanego w zeszłym roku w Genewie. Teraz zobaczymy auto gotowe do sprzedaży. Koenigsegg deklaruje, że powstanie tylko 80 egzemplarzy modelu Regera. Na razie nie wiadomo jak wiele różnych wersji tego auta zostało zaplanowanych. Być może wyjaśni się to na salonie samochodowym w Szwajcarii.

REKLAMA