Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Koenigsegg pracuje nad silnikiem bez wałka rozrządu

Szwedzka marka Koenigsegg pracuje nad innowacyjnym rozwiązaniem. Silniki w nowych autach tej marki być może już niedługo nie będą posiadały wałka rozrządu.

Skrzynia Koenigsegg

Pomysł stworzenia takiego silnika powstał już 14 lat temu i od tego czasu projekt był ulepszany. Jak twierdzi szef marki, Christian von Koenigsegg konstrukcja ma szanse ujrzeć światło dzienne już w przeciągu kilku lat.

Silniki mają 16-zaworową głowicę, zamiast 8-zaworowej, ponieważ wtedy silnik ma więcej mocy przy wyższych obrotach, ale to odbija się kosztem niższych obrotów - mówi Christian von Koenigsegg. Poprzez ucięcie dwóch zaworów na cylinder uzyskujemy lepszą reakcję na gaz, prawie jak w F1 - kontynuuje Szwed.

Takie rozwiązanie być może pojawi się w czterodrzwiowym modelu Koenigsegga, którego jeszcze nie znamy. Więcej szczegółów dowiemy się zapewne wkrótce.

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    <p>Podobno inżynierowie Koenigsegga pracują nad takim rozwiązaniem już 14 lat, a silnik bez wałka rozrządu być może ujrzymy w przeciągu kilku lat.</p><br /><br /><a href="/wydarzenia/Koenigsegg-pracuje-nad-silnikiem-bez-walka-rozrzadu,19247,1">Zobacz artykuł</a>
    auto motor i sport, 2015-03-13 11:09:16
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij