Koenigsegg tylko na tor

Na głównej stornie marki Koenigsegg odbyło się ostatnio AMA(Ask Me Anything), w której założyciel marki pisał o pracach nad autem typowo torowym.

Targi Motoryzacyjne Genewa 2015: Koenigsegg Regera

AMA, Ask Me Anything to modna ostatnio forma zadawania pytań przez użytkowników np. forum. To na nie za pośrednictwem oficjalnej strony odpowiadał Christian von Koeningsegg. W "wywiadzie" tym szef szwedzkiego producenta hiper aut zdradził plany dotyczące modelu przygotowanego z myślą tylko o jeździe po torze.

Nowe dziecko Koenigsegga będzie całkowicie odrębnym modelem opracowanym od zera. Na razie decyzja co do przyszłości tego modelu nie jest jasna, gdyż firma rozważa również scenariusz samochodu czteromiejscowego. Moc takiego auta mogła by wynosić od 500 do 700 KM, nie wiele jak na hiperauto ze Szwecji.

Ciekawszy temat to na pewno auto przygotowane na tor. Prawdopodobnie byłby to samochód zbliżony warunkami do Ferrari FXX K, czyli bez homologacji do użytkowania na drogach publicznych. Zastanawi nas jedno, czy Koenigsegg sprzedawałby ten samochód tylko klientom, czy oferował również,  tak jak Ferrari całą obsługę auta na torze i opiekę nad nim?

REKLAMA