Kolejne "X" w rodzinie BMW

Tak jak Audi rozszerza swoją rodzinę modeli z literką Q w nazwie, tak BMW podąża śladem swojego rywala z modelami z literką X. Oto nowe BMW X4.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 228 000 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Nie, tak jak sądziliśmy, na wystawie w Genewie, ale nieco po cichu BMW zaprezentowało swojego najnowszego SUV-a, choć bawarski koncern określa ten model jako Coupe Sportowo-Aktywne. BMW X4 bazuje technologicznie na odświeżonym dopiero co modelu X3, jednak stylistycznie bliżej mu do X6.

Uwagę przykuwa duży zderzak z szerokimi wlotami powietrza, maksymalnie odsuniętymi na boki, podwójne lampy główne (na życzenie z diodami do jazdy dziennej) oraz charakterystyczna linia dachu, która od pozycji kierowcy delikatnie opada aż do klapy bagażnika. W tylnej części nadwozia  nasz wzrok przyciągną lampy zespolone w kształcie litery L, również z diodami LED, oraz dyfuzorowe wykończenie zderzaka.

Wnętrze, wykończone materiałami najwyższej jakości, jest w znacznej mierze powtórką tego, co znamy z X3. W stosunku do tego modelu przednie siedzenia są umieszczone niżej o 20 mm, a tylna kanapa jest dzielona w proporcji 40:20:40.

Na wyposażeniu auta znajdziemy szereg rozwiązań, które umożliwią połączenie ze  światem zewnętrznym. System ConnectedDrive zapewnia dopływ informacji drogowych w czasie rzeczywistym, usługę Consierge oraz inteligentne wzywanie pomocy. A dzięki funkcji Apps można pozostawać w stałym kontakcie z takimi serwisami sieciowymi, jak Facebook, Twitter, AUPEO! czy platformy muzyczne Napster lub Deezer.

"X-czwórka" w momencie debiutu rynkowego będzie oferowana w sześciu wersjach silnikowych - trzech benzynowych i trzech wysokoprężnych, wszystkie z rodziny BMW EfficientDynamics o mocy od 184 do 313 koni mechanicznych.

Najmocniejszy silnik benzynowy w modelu X4 xDrive35i, 6-cylindrowa jednostka o pojemności 3,0 l, rozwija moc 306 KM i 400 Nm momentu obrotowego, a zużywa przy tym średnio 8,3 l/100 km. Do prędkości 100 km/h BMW X4 w tej wersji silnikowej rozpędza się w 5,5 s.

Z kolei najmocniejszy diesel (X4 xDrive35d) dysponuje mocą 313 KM i momentem obrotowym 630 Nm, a przy tym zużywa średnio 6,0 l/100 km. Ten 6-cylindrowy silnik R6 rozpędza auto do 100 km/h w 5,2 s.

Utrzymanie w ryzach spalania X4 zawdzięcza pakietowi BMW EfficientDynamics, który obejmuje m.in. system Start&Stop, funkcję żeglowania (tylko przy 8-stopniowej automatycznej skrzyni biegów Steptronic) oraz odzysk energii hamowania.

Zobacz także:
REKLAMA