Kolejne spadki cen paliw, czas na wyhamowanie

Dystrybutor z paliwem shutterstock.com

Lekkie podwyżki cen ropy naftowej i paliw na światowych rynkach, przy osłabieniu polskiej złotówki, przeniosły się na ceny w hurcie w ostatnich dniach. Na stacjach zatem sytuacja raczej się w najbliższych dniach nie zmieni.

Wg najnowszych notowań cen paliw firmy e-petrol.pl, średnia cena benzyny "95" na stacjach w Polsce wynosi teraz 4,46 zł/l, czyli o 6 gr. mniej niż tydzień temu. Za olej napędowy płaci się średnio 4,45 zł/l (-5 gr.). Autogaz od dłuższego czasu utrzymuje się na stałym poziomie - średnio 2,26 zł/l.

Dla paliw tradycyjnych - benzyn i oleju napędowego - jest to szósty tydzień spadków z rzędu.

W tym tygodniu "liderami" spadków są województwa śląskie i podlaskie, gdzie oba typy paliw potaniały średnio o 8-10 gr. W większości miejscowości w Polsce średnie ceny benzyny "95" i ON są niższe niż 4,5 zł/l, sporadyczne są przypadki miejsc z cenami około 4,6 zł, choć i takie wciąż są.

W nadchodzących dniach kierowcy w Polsce powinni spodziewać się utrzymania cen paliw blisko obecnych poziomów. Osłabienie polskiej złotówki, koniec obniżek cen ropy naftowej i paliw gotowych na giełdach międzynarodowych - to wszystko zatrzymało cykl spadków również na polskim rynku.

źródło: e-petrol.pl


REKLAMA