Kolejne wersje Lancera

Mitsubishi Lancer Sportback Ralliart
Mitsubishi Lancer Ralliart
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 45 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Zaprezentowane zostaną dwie wersje - Sportback, czyli odmiana pięciodrzwiowa Lancera i Ralliart, będący czymś pomiędzy kultowym i ostrym jak papryka chilli EVO, a cywlinymi autami.

Sportback, mierzący 458,5 cm długości, jest ni to hatchbackiem ni to kombi. Jego bagażnik ma od 288 do 344 l (1394 przy złożonej tylnej kanapie), co oznacza, że w żaden sposób nie wyróżnia się pod tym względem. Auto wyróżnia się za to swoją stylistyką - ma charakterystyczny spoiler dachowy i ostro i zachodzące na błotniki tylne lampy.

Lancer Sportback będzie wprowadzany na europejskie rynki latem 2008 roku. Układ napędowy tego samochodu będzie wspólny z czterodrzwiowym Lancerem Sports Sedan - wspólne będą 3 silniki (1.5/109 KM, 1.8/143 KM, 2.0 Diesel/140 KM), 4 skrzynie biegów (mechaniczne 5- i 6-biegowe, 4-biegowy automat i 6-biegowa przekładnia bezstopniowa CVT), dostępny będzie też sportowy pakiet zawieszenia.

Ralliart będzie zaś posiadał dwulitrowy silnik turbo, pochodzący z wersji EVO, ale o mocy 240 koni mechanicznych przy 6000 obr/min i maksymalnym momencie obrotowym, wynoszącym 353 Nm przy 3000 obr/min. Jego zewnętrzne wyróżniki to specjalne felgi aluminiowe oraz maska z wlotami powietrza wykonana z tego samego materiału.

Podobnie, jak EVO, Ralliart będzie posiadał stały napęd na cztery koła, ale bez aktywnej kontroli znoszenia AYC. Nie będzie też sportowego układu ABS, za to w jego wyposażeniu znajdą się wzmocnione hamulce.

Ralliart oferowany będzie z nadwoziem 4- i 5-drzwiowym. W sprzedaży pojawi się w 2009 roku i na pewno będzie tańszy od EVO. O ile - czas pokaże.

Źródło: Mitsubishi

Zobacz także:
REKLAMA