Kolejne wieści o nowym Volvo XC90

Znane są kolejne wieści o nowym XC90. Volvo podaje, że nowe XC90 będzie miało dwa rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa, których jeszcze nikt inny nie zastosował.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 294 900 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Volvo sukcesywnie wypuszcza kolejne informacje na temat nowego modelu XC90. Wiemy już nieco o silnikach i luksusowym wnętrzu, a teraz Volvo chwali się nowoczesną technologią w zakresie bezpieczeństwa.

Volvo XC90 będzie wyposażone w system, który podczas skręcania (np. na skrzyżowaniu) potrafi sam wyhamować przed poprzedzającym pojazdem. Warto dodać, że wcześniejsze systemy działały tylko podczas jazdy na wprost (np. na autostradzie).

Kolejny system ma pomagać w zapobieganiu dachowań. Specjalne poduszki umieszczone w ramie fotela, mają zminimalizować uszkodzenia kręgosłupa podczas takich zdarzeń. Oprócz tego system monitoruje na bieżąco sytuację na drodze, a także obserwuje jak bardzo kierowca jest zmęczony.

Także karoseria ma pomagać przy wypadkach. Jest zrobiona z "ultramocnej" stali borowej, która jest 5 razy bardziej wytrzymała od zwykłej.

Zobacz także:
REKLAMA