REKLAMA

Kolejne wieści o nowym Volvo XC90

Znane są kolejne wieści o nowym XC90. Volvo podaje, że nowe XC90 będzie miało dwa rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa, których jeszcze nikt inny nie zastosował.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 311 700 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Volvo sukcesywnie wypuszcza kolejne informacje na temat nowego modelu XC90. Wiemy już nieco o silnikach i luksusowym wnętrzu, a teraz Volvo chwali się nowoczesną technologią w zakresie bezpieczeństwa.

Volvo XC90 będzie wyposażone w system, który podczas skręcania (np. na skrzyżowaniu) potrafi sam wyhamować przed poprzedzającym pojazdem. Warto dodać, że wcześniejsze systemy działały tylko podczas jazdy na wprost (np. na autostradzie).

REKLAMA

Kolejny system ma pomagać w zapobieganiu dachowań. Specjalne poduszki umieszczone w ramie fotela, mają zminimalizować uszkodzenia kręgosłupa podczas takich zdarzeń. Oprócz tego system monitoruje na bieżąco sytuację na drodze, a także obserwuje jak bardzo kierowca jest zmęczony.

Także karoseria ma pomagać przy wypadkach. Jest zrobiona z "ultramocnej" stali borowej, która jest 5 razy bardziej wytrzymała od zwykłej.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA