Kolejne zmiany na Nurburgringu

Łącznie na torze Nurburgring ma zostać wprowadzonych 16 modyfikacji. Zobacz, co ma się zmienić.

Ford Focus RS na Nurburgring
Każdy metr asfaltu na Nordschleife wymalowali fanatyczni kibice, dla których Nürburgring jest miejscem pielgrzymek.

W marcu tego roku doszło na tym legendarnym torze do śmiertelnego wypadku. Kierowca wyścigowego Nissana GT-R dosłownie poszybował w powietrze z ogromną prędkością rozbijając się o bandę. O dziwo kierowca przeżył, ale niestety śmierć poniósł jeden z widzów.

Od tamtej pory władze toru wprowadziły ograniczenia prędkości, które uniemożliwiały bicie rekordów. Teraz to się zmienia. Limity zostają zniesione, a na torze ma pojawić się w sumie 16 modyfikacji, poprawiających bezpieczeństwo.

Nie ujawniono szczegółów dotyczących zmian. Na razie wiadomo, że 7 modyfikacji zostanie wprowadzonych zimą, kiedy tor jest zamknięty. Planowana jest też wymiana nawierzchni na odcinku 500 metrów. Nowy kawałek drogi wyeliminuje pięć "hopek", które powstały w wyniku uszkodzeń. Mają pojawić się też nowe, trwałe bandy oraz wprowadzenie strefy bezpieczeństwa, na odcinku prowadzącym blisko drogi publicznej.

Tor Nurburgring wybudowano w 1927 roku. Od lat 50. odbywają się tam wyścigi F1, a w 1970 roku organizuje się wyścigi 24h. Modyfikacje toru trwają od 1967 roku. Jak zmieniał się tor od tego czasu można obejrzeć na poniższym filmiku:

Modyfikacje mogą sprawić, że poprawią się czasy przejazdów. W przyszłym roku możemy spodziewać się pogoni producentów za najlepszymi czasami swoich maszyn. Czekamy z niecierpliwością...

REKLAMA