Kolejny koncept Saaba – 9-X Air BioHybrid

Saab 9-X Air
Saab 9-X Air

Prawda jest taka, że ta szwedzka marka jak mało kto potrzebuje nowych modeli. Wiadomo już dziś, że na przyszły rok szykuje przynajmniej jedną, jak nie dwie światowe premiery. Spodziewać się możemy więc pierwszego kompaktowego Saaba oraz następcy mocno już podstarzałego 9-5.

Koncept 9-X Air BioHybrid, bazujący na innym prototypie, czyli 9-X BioHybrid, swoją premierę święcił będzie podczas salonu samochodowego w Paryżu, równo w 25. urodziny pierwszego czteromiejscowego kabrioleta szwedzkiej marki. Auto jest przede wszystkim zapowiedzią tego, jak może wyglądać przyszły otwarty model Saaba.

9-X Air wyróżnia się charakterystyczną linią szyb bocznych i tylnej partii nadwozia. Pod jego maską umieszczony jest 1,4-litrowy silnik BioPower, mogący pracować na paliwie E85, składającym się w 85% z bioetanolu i w 15% z benzyny.

Jednostka ta mobilizuje 200 koni mechanicznych, co pozwala na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w ciągu 8,1 sekundy. Ważniejsze jest jednak to, że wytwarza ona jedynie 107 gram dwutlenku węgla na kilometr!

 Koncept Saab 9-X Air BioHybrid zadebiutuje na deskach salonu samochodowego w Paryżu.

Źródło: Saab

Zapraszamy do śledzenia najnowszych informacji związanych z targami motoryzacyjnymi - Paryż 2008

 

REKLAMA