Kolejnych 60 ładowarek do aut elektrycznych w Polsce

W 2018 roku Greenway Infrastructure Poland planuje zainstalować kolejnych 60 szybkich ładowarek do samochodów elektrycznych.

Firma Greenway Infrastructure Poland buduje obecnie największą w Polsce sieć szybkich ładowarek do samochodów elektrycznych. W 2018 roku przybędzie ich 60.

REKLAMA

Realizowane są dwa projekty związane z rozwojem elektromobilności, a finansowane z unijnych funduszy. Ich celem jest zarówno instalacja ładowarek przy głównych szlakach transportowych w kraju, jak i zagęszczenie i większe zróżnicowania sieci.

W 2017 roku firma Greenway Infrastructure Poland zainstalowała 30 ładowarek w 24 miastach, a w jej sieci zarejestrowanych jest ok. 800 użytkowników, co stanowi ponad połowę wszystkich posiadaczy samochodów elektrycznych w Polsce. Miesięcznie notowanych jest ponad 2 tys. sesji ładowania.

Liczba zarejestrowanych w sieci aut zaczęła gwałtownie przyrastać od września, kiedy ruszyła budowa sieci, a firma rozpoczęła wydawanie kart, pozwalających na szybkie i łatwe uruchamianie ładowania.

REKLAMA

REKLAMA

- Obecnie co tydzień rejestruje się ok. 40 nowych użytkowników. Większość stanowią osoby prywatne (73 proc.), które posiadają samochód elektryczny od mniej więcej roku - podała firma.

Spółka szacuje, że liczba aut elektrycznych zarejestrowanych w Polsce na koniec 2017 r. może wynieść nawet 1,6 tys. sztuk. W przyszłym roku ta liczba powinna wzrosnąć do 3-4 tysięcy pojazdów.

Obecnie najwięcej, bo aż pięć stacji Greenway, mają do dyspozycji mieszkańcy Warszawy, gdzie zarejestrowanych jest najwięcej aut elektrycznych. Pierwsze ładowarki zainstalowane zostały przy dużych centrach handlowych, których wewnętrzna sieć energetyczna pozwala na szybkie przyłączenie stacji.

W styczniu 2018 r. klientom może być udostępniona aplikacja mobilna, która ma pozwolić nie tylko na zaplanowanie podróży z bezpiecznym ładowaniem, ale też na podgląd statusu danej stacji (wolna, zajęta, niedostępna). Aplikacja będzie też służyć do zalogowania się w sieci Greenway.

REKLAMA