Kolorowy Volkswagen Polo Harlekin na aukcji WOŚP

Volkswagen Polo Harlekin to najbardziej kolorowy z seryjnie produkowanych samochodów. Teraz, ten przedstawiciel nietypowej edycji specjalnej, jest do wylicytowania na aukcji, z której dochód wesprze Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Volkswagen Polo Harlekin na WOŚP fot. materiały prasowe/bidcar.pl
Volkswagen Polo Harlekin na WOŚP

Aukcja Volkswagena Polo Harlekin trwa od 24 do 31 stycznia, i jest dostępna na stronie Bidcar.pl/harlekin. Cena wywoławcza wynosiła 100 zł, a w chwili pisania tego artykułu sięgnęła już kwoty 15 555 złotych. Aby wziąć w niej udział, wystarczy założyć konto na platformie. Na stronie z aukcją zapoznać się można natomiast ze szczegółowym raportem rzeczoznawcy, opisującym stan techniczny samochodu, liczną dokumentacją zdjęciową oraz raportem z historią pojazdu.

Polo Harlekin już 29 stycznia stanie na wrocławskim rynku podczas finału WOŚP, a cała wylicytowana kwota za ten wyjątkowy egzemplarz, jak również prowizja aukcyjna, trafią na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Volkswagen Polo Harlekin na WOŚPfot. materiały prasowe/bidcar.pl
Volkswagen Polo Harlekin na WOŚP

Volkswagen Polo Harlekin, czyli na kolorowo

Volkswagen Polo Harlekin to wyjątkowy samochód, bo każdy z elementów nadwozia polakierowany jest w jednym z czterech kolorów: żółtym, zielonym, niebieskim lub czerwonym, kontrastowym do innych otaczających go elementów.

– Zainspirowani nazwą Najpiękniejszego Festiwalu Świata, ochrzciliśmy naszego Harlekina Polo’and’Rock. Festiwal i VW Polo Harlekin są równolatkami. Łączy ich też zamiłowanie do kolorów. Wizualnie Harlekin to auto wyjątkowe, a sam jego widok wywołuje uśmiech. Tak, jak działalność Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dlatego też uznaliśmy go za idealnego kandydata na aukcję wspierającą tegoroczny finał WOŚP – mówi Artur Kopania, współzałożyciel Bidcar.pl i jeden z pomysłodawców aukcji Harlekina.

Volkswagen Polo Harlekin na WOŚPfot. materiały prasowe/bidcar.pl
Volkswagen Polo Harlekin na WOŚP

 

Historia Volkswagena Polo Harlekin

Początkowo Harlekin nie miał być produkowany seryjnie. Kilkadziesiąt pierwszych egzemplarzy wykonano w latach 1994-1995 tylko w celu promocji Volkswagena Polo trzeciej generacji. Jednak oryginalna kolorystyka spotkała się z wielkim zainteresowaniem klientów, którzy dopytywali u dealerów, a nawet w głównej siedzibie producenta w Wolfsburgu, o możliwość kupienia właśnie takiego egzemplarza Polo. Jesienią 1995 roku Volkswagen podjął decyzję o produkcji tysiąca kolorowych „polówek”. Każdy nabywca auta z tej puli otrzymywał certyfikat i brelok z numerem zakupionego egzemplarza. Ale popyt nie ustawał, więc produkcję kontynuowano i ostatecznie do końca 1997 r. powstało 3100 Harlekinów.

– Gorąco zachęcamy wszystkich do włączenia się w licytację. To samochód, na którego widok nie sposób się nie uśmiechnąć – szczęśliwy zwycięzca licytacji zostanie nie tylko właścicielem Volkswagena Polo III generacji w limitowanej edycji. Będzie mógł też jeździć nim z dumą, wynikającą ze wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – w co głęboko wierzymy – pokaźną sumą. Już teraz gratulujemy pomysłodawcom aukcji i trzymamy kciuki za jej sukces – zachęca Hubert Niedzielski, kierownik ds. PR marki Volkswagen.

Volkswagen Polo Harlekin na WOŚPfot. materiały prasowe/bidcar.pl
Volkswagen Polo Harlekin na WOŚP

Egzemplarz, który można będzie licytować na Bidcar.pl, został wyprodukowany 29 stycznia 1996 – zjechał z taśmy dokładnie 27 lat przed tegorocznym finałem WOŚP. Auto jest gruntownie sprawdzone pod kątem stanu technicznego. Przeprowadzono wszelkie niezbędne naprawy oraz wymieniono płyny i filtry. Najwięcej pracy włożono jednak w to, co wyróżnia Harlekina – karoserię. Wszystkie ubytki zostały uzupełnione i każdy uszkodzony element na nowo polakierowano, zgodnie z pierwotną kolorystyką. Dodatkowo pomalowane zostały felgi, a oryginalna niebieska obręcz kierownicy oraz gałka zmiany biegów zostały odświeżone, podobnie jak całe wnętrze. Całość uzupełniają wykonane na zamówienie dywaniki oraz mata bagażnika.

REKLAMA