Komputerowa reklama Astona Martina V12 Vantage

Reklama Astona Martina V12 stworzona w Unreal 5 rzuca nowe światło na komputerowe wizualizacje

Astona Martina V12 Vantage materiały prasowe
Astona Martina V12 Vantage
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 839 580 PLN
Dostępne nadwozia: coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Studio Platige Image stworzyło w pełni komputerowy film reklamowy dla Astona Martina. Projekt powstał w całości na najnowszym silniku gier komputerowych Unreal Engine 5, który niedawno miał swoją światową premierę. Poniżej możecie zobaczyć efekt:

REKLAMA

"Era silników V12 Astona Martina chyli się ku zachodowi, ale to nie znaczy, że odejdzie po cichu. W naszym wideo potężny dźwięk nowego Vantage'a wstrząsa wszystkim na swojej drodze, nawet marmurowymi monolitami. Widz może poczuć moc tego potężnego pojazdu, którego krystaliczna prędkość przekształca nieskazitelne ulice w nową, dynamiczną rzeczywistość" - mówi Michał Niewiara, Dyrektor Artystyczny Platige Image.

Zaletą Ureal Engine 5 autorstwa Epic Games jest przede wszystkim technologia oświetlenia globalnego Lumen, która odpowiada za realistyczne efekty świetlne. Nowością jest również system Nanite, umożliwiający budowę scen 3D, charakteryzujących się dużym poziomem szczegółowości. Między innymi to właśnie Nanite pozwoliło twórcom na implementację modeli o złożonej geometrii, co przekłada się na opracowanie licznych szczegółów oraz detali, które można zobaczyć w najnowszym spocie Astona Martina V12 Vantage.

“Silniki czasu rzeczywistego mają ogromny potencjał, który nie ogranicza się wyłącznie do świata gier. Najnowsza odsłona Unreal Engine 5 oferuje twórcom kompleksowe narzędzie do tworzenia bardziej wymagających form, czego przykłady można zobaczyć w najnowszym spocie Astona Martina” – mówi Karol Żbikowski, Prezes Zarządu Platige Image.
Producentem reklamy po stronie studia Platige Image była Karolina Mann. Za nadzór nad efektami specjalnymi był odpowiedzialny Arkadiusz Leszko CG Supervisor, natomiast Michał Niewiara Art Director & Concepts przygotował koncepcję wizualną.
Spot można obejrzeć pod linkiem.
Platige Image to studio produkcji i postprodukcji, które specjalizuje się w grafice komputerowej, animacji 3D i efektach wizualnych na potrzeby filmu, rozrywki i reklamy.

 

Zobacz także:
REKLAMA