Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Koncept bliższy produkcji – Blue ZERO E-Cell Plus!

Mercedes Blue ZERO E-Cell Plus Mercedes Blue ZERO E-Cell Plus

Auto wyposażone jest w akumulatory litowo-jonowe, doładowywane przez 1-litrową, turbodoładowaną, benzynową jednostkę napędową o mocy 67 koni mechanicznych. Baterie zaś zasilają silnik elektryczny o mocy 100 kW i maksymalnym momencie obrotowym, wynoszącym 320 Nm. Oczywiście, jest on dostępny praktycznie przy zerowych obrotach.

Dzięki niemu, koncept Mercedesa jest w stanie przyspieszyć do 100 km/h w czasie poniżej 11 sekund i pojechać z maksymalną prędkością ograniczoną do 150 km/h. Na samych tylko bateriach Blue ZERO może  przebyć dystans 100 km, natomiast z pomocą silnika spalinowego jego zasięg wydłuża się do 500 km.

Największy postęp Mercedes uczynił w dziedzinie ładowania akumulatorów, które można doładować w 50% w czasie 30 minut. Całkowite ich doładowanie zabiera godzinę, natomiast ładowanie auta przy pomocy domowego gniazdka elektrycznego zabiera około 6 godzin.

Produkcyjna wersja Blue ZERO E-Cell ma być zaprezentowana w przyszłym roku.

 

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 757 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-3, kombi van-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Mercedes odkrywa kolejne tajemnice swojego ekologicznego konceptu o nazwie BlueZERO E-Cell Plus, który debiutował na tegorocznej wystawie w Detroit.
    auto motor i sport, 2009-09-02 14:38:51
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij