Koncern Fiata i Mazda rozpoczną współpracę

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 138 900 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2
SPRAWDŹ OFERTY

Fiat i Mazda opracują wspólnie nowego roadstera - obydwie firmy właśnie podpisały wstępne porozumienie w tej sprawie.

Celem współpracy jest skonstruowanie dwóch różniących się od siebie wyglądem i zgodnych ze stylistyką każdej z marek lekkich roadsterów, wyposażonych w tylny napęd. Zostaną one skonstruowane na płycie podłogowej przyszłej Mazdy MX-5. Alfa Romeo i Mazda wyposażą swoje auta we własne silniki. Plany przewidują, że obydwa samochody będą produkowane w zakładach Mazdy w Hiroszimie w Japonii. Produkcja Alfy Romeo ma się rozpocząć w 2015 roku.

Podpisanie ostatecznego porozumienia w tej sprawie przewidziano w drugiej połowie bieżącego roku. Mazda i Fiat zobowiązały się ponadto zbadać inne możliwości współpracy w Europie.

Historia modeli Spider spod znaku Alfy Romeo rozpoczęła się w 1966 r. Do 1993 r. Włosi zawsze mieli w ofercie roadstera z tylnym napędem. Od 1994 r. Spidera przestawiono na napęd przedni; w 2010 r. całkowicie zaprzestano jego produkcji.

Prezentując w 1989 r. model MX-5, wyposażony w tylny napęd, Mazda na nowo wylansowała modę na małe sportowe roadstery. Wkrótce pojawi się trzecia generacja tego auta.

REKLAMA
Zobacz także:
REKLAMA