REKLAMA

Koniec Forda Mondeo, będą nowe modele

Ford zapowiedział zakończenie produkcji Forda Mondeo, jednocześnie zapowiadając rozwijanie gamy modelowej i jej pełną elektryfikację.

Ford Mondeo 2020 fot. materiały prasowe
Ford Mondeo 2020
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 122 410 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Zacznijmy od informacji, która obiegła świat lotem błyskawicy – oto bowiem następca Forda Sierry, pokazany już w 1992 roku Ford Mondeo, który doczekał się do dziś aż pięciu generacji i znalazł 5 mln klientów, schodzi ze sceny w momencie, kiedy popyt na dobre przeniósł się do segmentu SUV-ów, zostawiając segment D w niełasce. Gwoździem do trumny Mondeo jest też powszechna elektryfikacja napędów, co zapowiada także ten amerykański producent.

REKLAMA

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Ford tłumaczy swoją decyzję dokładnie tymi słowami: „w wyniku postępującej zmiany upodobań klientów, Ford zdecydował o wycofaniu z produkcji z końcem marca 2022 roku modelu Mondeo”. Ten komunikat został zgrabnie wklejony pod koniec większego komunikatu, w którym jesteśmy informowani choćby o tym, że teraz silnik 2,5 Duratec, używany w hybrydowych Fordach, będzie powstawać w Europie, a dokładnie w Walencji. Informacja prasowa mówi także o tym, że „do połowy 2026 roku pełna europejska gama pojazdów osobowych marki będzie miała napęd bezemisyjny, całkowicie elektryczny lub hybrydowy typu plug-in, a do 2030 roku planowane jest stuprocentowe przejście na napędy w pełni elektryczne”.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Przy okazji komunikatu o końcu Mondeo, Ford uspokaja jednocześnie, że „inne duże crossovery i samochody uniwersalne Forda – siedmiomiejscowe modele Ford Galaxy i Ford S-MAX – będą nadal produkowane, w tym w niedawno zaoferowanych klientom w pełni hybrydowych wersjach obu tych modeli”. Możemy być zatem spokojni, przynajmniej na razie, o te dwa większe modele.

Ale poza tym marka stawia teraz na swoje nowości, i tak w Europie chce umacniać pozycję dzięki takim modelom, jak Kuga, Puma i Explorer PHEV. Firma wprowadza na rynek europejski nowe modele, w tym w pełni elektrycznego Mustanga Mach-E, który właśnie trafia do sprzedaży, a także Mustanga Mach-E GT, który pojawi się jeszcze w tym roku. Z kolei pierwszy w pełni elektryczny samochód osobowy Forda pojawi się na rynku w 2023 roku.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA