Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
1.0

Koniec Seata Altea i wersji XL

Przez ostatnie dziesięć lat marka Seat mocno się przeobraziła. Z szerokiej gamy modelowej znika model Altea, który przez pewien czas był trzonem producenta z Półwyspu Iberyjskiego.

Na razie hiszpański producent milczy na ten temat, ale zagraniczni informatorzy donoszą, że modele Altea oraz Altea XL znikają z oferty. Powodem tego jest stale słabnąca sprzedaż.

Nie jest to jednak zaskoczeniem, bowiem Altea od premiery w 2004 roku zdążyła się mocno zestarzeć, a ostatni lifting modelu miał miejsce w 2009 roku. Konkurencja w tym segmencie oferuje dużo więcej, a szczególnie takie modele jak Ford C-MAX, Citroen C4 Picasso czy Opel Zafira.

Seat raczej nie wprowadzi następcy dla wycofywanego modelu, ale w gamie modelowej może się pojawić za trzy lata nowy, 7-osobowy model. Póki co jedynym przedstawicielem w segmencie van jest Seat Alhambra, którego mieliśmy okazję sprawdzić.

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 48 600 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    <p>W hiszpańskiej marce kończy się pewna era. Po przeszło dekadzie producent wycofuje ze sprzedaży model Altea oraz jego powiększony wariant XL.</p><br /><br /><a href="/wydarzenia/Koniec-Seata-Altea-i-wersji-XL,20490,1">Zobacz artykuł</a>
    auto motor i sport, 2015-08-21 14:14:29
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij