Koniec bicia rekordów na Nurburgringu

Po śmiertelnym wypadku w roku 2015 zarząd toru Nurburgring wprowadził ograniczenia prędkości również na północnej pętli legendarnego toru. To oznacza koniec bicia rekordów dla producentów aut. 

Tor Nurburgring
Tor Nurburgring

Bezpośrednim powodem wprowadzonych ograniczeń prędkości jest tragiczny wypadek, który zdarzył się na torze 28 marca tego roku. Podczas wyścigu jedna z maszyn dosłownie wzbiła się w powietrze wypadając z toru i z ogromną siłą przebijając się przez barierki pozbawiła życia jednego z widzów przyglądających się zawodom.

REKLAMA

Niedługo po tym zdarzeniu władze toru prowadziły ograniczenie prędkości na wzniesieniu w sekcji Flugplatz, gdzie wyczynowy GT-R poderwał się w powietrze. Od tamtego czasu przepisy dotyczące dozwolonej prędkości maksymalnej rozwijanej przez samochody rozszerzyły się na inne niebezpieczne odcinki toru. 200 km/h to maksymalna prędkość, z jaką samochody mogą poruszać się na odcinkach, na których często zdarza się im „łapać” pod siebie powietrze. Na długiej prostej znanej jako Doettinger Hoehe będą mogły jechać maksymalnie 250 km/h.

 

 

Władze toru twierdzą, że przepisy te mają zostać rozpatrzone jeszcze raz pod koniec roku. Póki co, jak utrzymuje jeden z przedstawicieli toru Nurburgring, wszelkie próby ustanawiania nowych rekordów nie są dozwolone. Zakaz bicia rekordów przez producentów być może nie wyszedłby na jaw, gdyby nie fakt, że szwedzki  Koenigsegg przygotowywał się właśnie do pobicia czasu ustanowionego przez Porsche 918. Czas 6 minut i 57 sekund ustanowiony przez niemieckie hiperauto szwedzi planowali przebić swoim modelem One:1. Niestety, ich ambitne plany muszą poczekać. 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA