REKLAMA

Koniec darmowego ładowania w sieci GreenWay od maja

Sieć stacji ładowania samochodów elektrycznych GreenWay ogłasza wprowadzenie opłat za korzystanie z jej infrastruktury. Nowy cennik wchodzi w życie po weekendzie majowym, od 7 maja 2018 roku.

Nissan Leaf Materiały prasowe
Nissan Leaf

GreenWay Polska buduje w Polsce największą i najbardziej zróźnicowaną sieć ładowarek do samochodów elektrycznych. Jak czytamy na stronie firmy, już w tym roku będzie można wyjechać samochodem elektrycznym z Krakowa do Gdańska, a po drodze szybko uzupełnić zasilanie z ładowarek GreenWay.

Firma obiecuje, że do końca 2018 roku sieć będzie liczyć 75 stacji szybkiego ładowania. Do połowy 2020 roku na najważniejszych trasach w Polsce powstanie sieć licząca prawie 200 punktów różnego typu ładowania.

REKLAMA

REKLAMA

Volvo V60 2018
Volvo V60 2018

Jednocześnie, za pośrednictwem strony internetowej, GreenWay Polska informuje, że od 7 maja 2018 r. korzystanie z infrastruktury firmy będzie odpłatne. Koszt jednej kWh został określony na 1,89 zł w przypadku ładowania prądem stałym i mocą do 50 kW oraz 1,19 zł kWh przy ładowaniu prądu zmiennego z mocą do 22 kW.

"Cennik oparty został na kWh, jako jednostce preferowanej przez znaczącą większość klientów. Dzięki wsparciu Unii Europejskiej zaproponowane ceny za usługi będą jednymi z niższych w Europie. Przy korzystaniu z naszych ładowarek na poziomie 20 proc. zapotrzebowania na energię, średnie koszty przejechania samochodem elektrycznym pozostaną bardzo atrakcyjne i wyniosą około 11 zł na 100 km - czytamy w komunikacie firmy.

REKLAMA

W tej chwili GreenWay Polska ma zarejestrowanych ok. 1,2 tys. klientów, a średnio w miesiącu odbywa się ok. 3-4 tys. ładowań. Firma szacuje, że w Polsce jest obecnie około 1,8 tys. samochodów elektrycznych.

Obecnie w Polsce można korzystać z 33 szybkich stacji ładowania. W tym roku GreenWay Polska chce zainstalować minimum 60 kolejnych stacji. Do 2020 roku GreenWay planuje instalację łącznie 200 stacji ładowania samochodów elektrycznych, w tym 10 ultraszybkich i 135 szybkich.

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA