Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Koniec ery Bangle'a w BMW!

Chris Bangle Chris Bangle

Jego miejsce zajmie Adrian van Hooydonk, z którym Bangle współpracował od początku swojej kariery w BMW. Dotychczasowy szef stylistów niemieckiej marki zdecydował się całkowicie opuścić branżę motoryzacyjną i zająć się własnymi projektami.

Bangle to jeden z najbardziej znanych projektantów w świecie motoryzacji. Ten Amerykanin z pochodzenia, swoją karierę w branży motoryzacyjnej rozpoczął w latach osiemdziesiątych u Opla. W 1985 roku przeszedł do Fiata, gdzie 7 lat później został szefem Fiat Centro Stile.

Niedługo po zaprojektowaniu ponadczasowego Fiata Coupe oraz Alfy Romeo 145/146 przeszedł do BMW, gdzie pracował do dnia dzisiejszego. W 1992 roku opracował dla Niemców koncepcyjny model Z9, z którego pomysły zostały wykorzystane w BMW serii 6.

Chris Bangle w ciągu swojej pracy dla BMW całkowicie odmienił oblicze tej niemieckiej marki. Słowa krytyki spadły na niego szczególnie za poprzednią serię 7, ale z każdym modelem było już coraz lepiej. Teraz śmiało można o nim powiedzieć, że wypalił swoje trwałe piętno w świecie motoryzacji.

Źródło: BMW, informacja własna

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 113 200 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Hmmm, ciekawe ilu właścicieli takich 7-mek patrzy pogardliwie na Fiata Brava/Bravo, a przecież to ten projektant.W Bravie można wychwycić specyficzne dla Bangle'a kreski linii przodu i tyłu pojazdu...
  ~Rudolf, 2009-04-06 10:37:50
 • avatar
  zgłoś
  w sumie ta najbrzydsza siódemka sprzedała się najlepiej w historii serii 7
  ~hmmm, 2009-02-03 23:31:20
 • avatar
  zgłoś
  Po 17 latach pracy, główny projektant BMW - Chris Bangle - postanowił opuścić tę niemiecką markę.
  auto motor i sport, 2009-02-03 16:54:46
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij