Koniec ery Bangle'a w BMW!

Chris Bangle
Chris Bangle
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 100 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Jego miejsce zajmie Adrian van Hooydonk, z którym Bangle współpracował od początku swojej kariery w BMW. Dotychczasowy szef stylistów niemieckiej marki zdecydował się całkowicie opuścić branżę motoryzacyjną i zająć się własnymi projektami.

Bangle to jeden z najbardziej znanych projektantów w świecie motoryzacji. Ten Amerykanin z pochodzenia, swoją karierę w branży motoryzacyjnej rozpoczął w latach osiemdziesiątych u Opla. W 1985 roku przeszedł do Fiata, gdzie 7 lat później został szefem Fiat Centro Stile.

Niedługo po zaprojektowaniu ponadczasowego Fiata Coupe oraz Alfy Romeo 145/146 przeszedł do BMW, gdzie pracował do dnia dzisiejszego. W 1992 roku opracował dla Niemców koncepcyjny model Z9, z którego pomysły zostały wykorzystane w BMW serii 6.

Chris Bangle w ciągu swojej pracy dla BMW całkowicie odmienił oblicze tej niemieckiej marki. Słowa krytyki spadły na niego szczególnie za poprzednią serię 7, ale z każdym modelem było już coraz lepiej. Teraz śmiało można o nim powiedzieć, że wypalił swoje trwałe piętno w świecie motoryzacji.

Źródło: BMW, informacja własna

REKLAMA

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA