Koniec produkcji Astry II Classic

Produkcja Opla Astry II Classic
Produkcja Opla Astry II Classic
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 82 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Produkcję tego modelu uruchomiono w Gliwicach 3 października 2003 roku, kiedy po rekordowym czasie sześciu miesięcy intensywnych przygotowań, pierwszy samochód opuścił hale produkcyjne zakładu.

Astra ll Classic była wytwarzana w czterech wersjach nadwoziowych: sedan, 5-drzwiowy hatchback, kombi oraz delivery van. Ponad 83% produkcji tego modelu trafiło na eksport, przede wszystkim na rynki Europy Środkowej i Wschodniej, ale również do Australii, Nowej Zelandii oraz niektórych krajów Afryki, Ameryki Południowej i Azji.

O sukcesie tego modelu świadczy fakt, że w czasie całego okresu produkcyjnego, gliwicki zakład opuściło 243 993 sztuki tego samochodu. Astra II Classic zostanie zastąpiona najnowszym modelem koncernu - nową Astrą. Termin rozpoczęcia produkcji w Gliwicach planowany jest na czwarty kwartał tego roku.

Nowa Astra w wersji hatchback (5-drzwiowa) będzie powstawała na jednej linii produkcyjnej z pozostałymi modelami - Astrą III sedan oraz Zafirą. W ramach przygotowań do produkcji nowego samochodu kompaktowego, zostały rozbudowane tłocznia, spawalnia oraz lakiernia.

Obecnie wszyscy pracownicy produkcyjni są szkoleni w zakresie montażu nowej Astry bezpośrednio na linii produkcyjnej. Od początku września planowane jest rozpoczęcie finalnej fazy pilotażowej, która ma na celu potwierdzenie prawidłowego przebiegu wszystkich procesów produkcyjnych, najwyższej jakości produkowanych samochodów, wydajności linii oraz gotowości do rozpoczęcia produkcji seryjnej na najwyższym światowym poziomie. Łącznie powstanie około 300 samochodów pilotażowych.

Nowy model będzie miał swoją premierę podczas najbliższych Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych we Frankfurcie, które rozpoczynają się 17 września br. Dwa egzemplarze  ekspozycyjne tego modelu, specjalnie na to wydarzenie, przygotowane zostały przez zakład w Gliwicach.

 

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA