REKLAMA

Koniec produkcji Mitsubishi Pajero. Auto znika z rynku

Jeden z ostatnich prawdziwych samochodów terenowych na rynku, Mitsubishi Pajero, przechodzi do historii.

Mitsubishi Pajero Limited Edition materiały prasowe
Mitsubishi Pajero Limited Edition
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 38 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Wiadomość o zakończeniu produkcji Mitsubishi Pajero bez prezentacji jego bezpośredniego następcy zelektryzowała motoryzacyjny świat. Będący na rynku od 37 lat, a w obecnej, czwartej generacji od lat 13, samochód odchodzi do lamusa.

Obecnie Mitsubishi Pajero w wersji na rynki Starego Kontynentu nie jest już wytwarzane. W produkcji przez krótki czas – do sierpnia 2019 roku – pozostaną odmiany dla pozostałych rynków. Ostatnich 700 egzemplarzy trafi na rodzimy rynek – do Japonii. W wersji o wymownej nazwie Final Edition.

Zobacz także: Cupra Formentor - rasowy SUV

Mitsubishi Pajero Final Edition

Wspomnianych 700 sztuk Mitsubishi Pajero Final Edition bazuje na wersji Pajero Exceed, niedostępnej na naszym rynku. W standardowym wyposażeniu modelu znajdzie się dodatkowo między innymi otwierany szyberdach oraz relingi dachowe.

Klienci mogą ponadto zamówić pakiet Final Edition Accesory Package, wraz z którym otrzymają tylny spoiler, pokrywę zapasowego koła i chlapacze z logo i nazwą modelu.

REKLAMA

REKLAMA

Mitsubishi Pajero Limited Edition materiały prasowe
Mitsubishi Pajero Limited Edition

W kabinie Pajero Final Edition znajdziemy elektrycznie regulowane fotele pokryte skórzaną tapicerką oraz podświetlane logo z napisem „Final Edition” na progach.

Do napędu pożegnalnej wersji służy czterocylindrowy turbodiesel o pojemności 3,2 litra. Jednostka ta generuje moc 190 KM i 441 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Współpracuje z pięciostopniową automatyczną skrzynią biegów i przenosi moc na cztery koła, z wykorzystaniem blokady centralnego mechanizmu różnicowego.

Zobacz także: Hyundai Venue - premiera nowego SUV-a

Mitsubishi Pajero jak biały kruk

W tej chwili, zgodnie z informacjami od polskiego importera, na parkingach dealerów w całej Polsce pozostało raptem kilkanaście ostatnich egzemplarzy Mitsubishi Pajero. Można się spodziewać, że w związku z ogłoszeniem zakończenia produkcji, szybko znajdą nowych właścicieli.

Na innych rynkach jest podobnie. W Wielkiej Brytanii na przykład, znany jako Mitsubishi Shogun, samochód jest dostępny w zaledwie kilku egzemplarzach.

Mitsubishi Pajero będzie jeszcze przez pewien, bliżej nieokreślony czas sprzedawane na rynkach w Australii i na Środkowym Wschodzie. Producent potwierdza też, że bezpośredni następca nie jest w tej chwili planowany. Podobnie wcześniej swój żywot zakończył model Lancer, wraz ze swoim sportowym wcieleniem Evo.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA