[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

Koniec spalinowych Volvo - tylko hybrydy i elektryczne

Volvo zapowiedziało przełom w napędach swoich samochodów. Od 2019 roku wszystkie nowe modele będą miały silnik elektryczny.

Volvo XC90 T8

Wraz ze zmianami zachodzącymi na światowych rynkach i malejącym udziałem samochodów napędzanych wyłącznie silnikami spalinowymi, Volvo planuje stopniowo przechodzić na napęd elektryczny oraz hybrydowy, przenosząc klasyczne spalinowe auta do lamusa.

Wbrew temu, co podaje wiele światowych tytułów, Volvo nie porzuca całkowicie jednostek spalinowych. Przynajmniej na razie. W najbliższych latach jednak faktycznie zniknąć mają auta napędzane wyłącznie tym rodzajem silników. Stanie się to na rzecz hybryd oraz aut czysto elektrycznych.

Volvo wydało oświadczenie, z którego wynika, że w latach 2019-2021 na rynku pojawi się pięć w elektrycznych i hybrydowych samochodów. Co więcej, trzy z nich będą modelami Volvo, a dwa z nich wyjdą spod skrzydeł oddziału zajmującego się przygotowywaniem rasowych odmian Volvo - firmy Polestar, która przekształcana jest w osobny byt.

Mają to być modele napędzane hybrydowym połączeniem typu plug-in silnika benzynowego lub Diesla z motorem elektrycznym. W grę wchodzi również napęd mild-hybrid, z zastosowaniem 48-voltowej instalacji elektrycznej, jaka pojawia się już m.in. w modelach Audi.

Jak przyznają przedstawiciele Volvo, ten ruch jest początkiem końca klasycznych napędów spalinowych, które z czasem, w niedalekiej przyszłości, zostaną wyparte z rynku. Hakan Samuelsson, szef Volvo, przyznaje że takie właśnie są oczekiwania klientów.

- Tu chodzi o klientów. Ludzie coraz częściej poszukują elektrycznych napędów i my chcemy na te obecne i przyszłe potrzeby odpowiedzieć. Nasza zapowiedź oznacza koniec spalinowych samochodów. W planach Volvo jest sprzedaż 1 miliona zelektryfikowanych pojazdów do roku 2025 i tego słowa dotrzymamy - wyjaśnił szef Volvo.

Kiedy możemy spodziewać się zakończenia sprzedaży samochodów Volvo napędzanych wyłącznie silnikiem spalinowym? Według szefa działu badań i rozwoju Volvo, Henrika Greena, nastąpi to w latach 2023-2025. Jeśli więc nie podoba wam się wizja hybrydowego lub elektrycznego Volvo, macie na zakup około 6-8 lat.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 124 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij