Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Kontynent obejdzie się smakiem

Megane World Series by Renault Megane World Series by Renault

Renault Clio World Series oraz Megane World Series po raz pierwszy publicznie pokazane będą czwartego lipca na słynnym Torze Silverstone. Pewne jest już dziś, że większy z nich oferowany będzie także w wersji pięciodrzwiowej, natomiast w przypadku Clio nic nie wiadomo na razie na temat takiej odmiany.

World Series by Renault to wyścigowa seria, która zapoczątkowana została w 2005 roku. Kierowcy ścigają się w niej 500-konnymi bolidami, a dla nas bardzo istotny jest fakt, że pierwszym mistrzem World Series by Renault był Robert Kubica.

Clio bazuje na trzydrziowej odmianie Dynamique. Wyposażenie tej specjalnej wersji obejmuje większy spoiler z przodu, dokładki progowe oraz sportowy tylny zderzak z końcówką układu wydechowego po środku. Samochód porusza się na felgach aluminiowych, znanych z innych modeli Clio.

Auto dostępne jest z trzema silnikami do wyboru - dwoma benzynowymi o pojemności 1.2 i mocy 75 lub 100 koni mechanicznych oraz z 86-konnym turbodieslem.

Megane, podobnie jak Clio, otrzymał nowe elementy nadwozia, czyniące go bardziej sportowym. We wnękach kół znalazły się zaś specjalne 17-calowe felgi aluminiowe. Auto dostępne jest z dwoma silnikami - benzynowym, 110-konnym i 106-konnym turbodieslem.

Sprzedaż obu specjalnych wersji samochodów rozpocznie się 1 lipca bieżącego roku. Klientów ma zachęcić przede wszystkim atrakcyjna cena. Chcąc samemu doposażyć auto o dodatkowe elementy wyposażenia, takie jakie ma wersja World Series by Renault, na przykład w przypadku Megane Coupe, klient musiałby wydać o 940 funtów więcej.

 

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 50 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Renault zaprezentowało właśnie dwie specjalne wersje swoich dwóch bestsellerów - Clio i Megane. Obie nazwane zostały World Series i dostępne będą tylko w Wielkiej Brytanii.
    auto motor i sport, 2009-06-29 12:55:15
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij