Korekta na stacjach zrealizowana

Dystrybutor z paliwem shutterstock.com

Tak jak należało się spodziewać, ceny paliw w Polsce spadły w ostatnich dniach. Benzyna potaniała przeciętnie o 2 gr/l, do poziomu 4,33 zł/l. Olej napędowy odnotował 3 gr. obniżki i jego przeciętna ogólnopolska cena wynosi teraz 3,99 zł/l. Drugi tydzień z rzędu nie zmienia się przeciętna cena autogazu w Polsce, za LPG zapłacić należy 2,19 zł/l.

Jeśli chodzi o rozkład cen pomiędzy województwami, to najtaniej benzynę kupić można na stacjach w woj. świętokrzyskim, zaś najdrożej w opolskim. Za olej napędowy najmniej płacą kierowcy w świętokrzyskim, dolnośląskim i lubuskim, a najwięcej - w warmińsko-mazurskim. Autogaz w cenach relatywnie niskich wobec średniej znaleźć można w lubuskim, podkarpackim i świętokrzyskim, a na drugim biegunie - w opolskim.

Na najbliższe kilka dni większych zmian cen na stacjach w Polsce raczej nie będzie, sytuacja zapowiada się stabilnie. W dalszej perspektywie ewentualna kontynuacja spadku zależeć będzie od tego, czy na rynkach światowych notowania baryłki ropy naftowej zejdą poniżej poziomu 70 USD, pociągając za sobą automatycznie wyceny produktów.

źródło: e-petrol.pl

REKLAMA
REKLAMA