REKLAMA

Targi motoryzacyjne w Nowym Jorku odwołane. Nowa data

Salon samochodowy w Nowym Jorku został odwołany. Pierwotnie impreza miała się rozpocząć 8 kwietnia, później przeniesiono ją na 26 sierpnia. Teraz podjęto decyzję o odwołaniu edycji 2020.

| Data aktualizacji: 2020-05-25
Targi IAA 2019 Jacek Hanusz
Targi motoryzacyjne

Aktualizacja 25 maja: Oficjalna informacja, podana przez organizatorów salonu samochodowego w Nowym Jorku (NYIAS – New York International Auto Show), jest taka, że tegoroczna impreza nie odbędzie się, z powodu pandemii koronawirusa.

REKLAMA

Wcześniej informowaliśmy, że pierwotnie planowany na 8 kwietnia salon samochodowy w Nowym Jorku został odwołany przeniesiony na 26 sierpnia, z zastrzeżeniem, że wszystko zależy od rozwoju sytuacji. Tymczasem statystyki pokazują, że w USA epidemia koronawirusa rozrasta się w szybkim tempie, a najgorsza sytuacja panuje właśnie w stanie Nowy Jork.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Hala Jakob K. Javits Convention Center, w której odbywają się targi NYIAS, jest obecnie zarezerwowana na potrzeby ewentualnego szpitala polowego, gdyby sytuacja epidemiczna mocno się pogorszyła.

Nowa data targów NYIAS to przyszły rok. Salon samochodowy w Nowym Jorku odbędzie się w dniach 2-11 kwietnia 2021 roku, z dniami prasowymi zarezerwowanymi na dni 31 marca – 1 kwietnia.

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

A tak pisaliśmy o przesunięciu targów NYIAS jeszcze w marcu 2020 roku:

Targi NYIAS (New York International Auto Show) mają nowy termin. W związku z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa COVID-19 organizatorzy salonu samochodowego w Nowym Jorku podjęli decyzję o zmianie daty tego ważnego dla całej branży wydarzenia.

Decyzja organizatorów salonu w Nowym Jorku była nieunikniona, choć niemal do końca impreza miała odbyć się w pierwotnym terminie. Jeszcze w poniedziałek, dwa dni temu, prezes targów Mark Scheinberg zapewniał, że NYIAS nie tylko odbędzie się kwietniowym terminie, ale będzie większe niż do tej pory.

Przypomina to sytuację z salonem samochodowym w Genewie, który miał się odbyć pomimo realnego zagrożenia epidemią i rezygnacji wielu dziennikarzy z przyjazdu. W końcu jednak, na kilka dni przed planowanymi dniami dla prasy, władze państwowe zakazały zgromadzeń większych niż 1000 osób i w ten sposób salon w Genewie został w roku 2020 odwołany. Bez zmiany terminu, ze względu na duże organizacyjne wyzwanie.

REKLAMA

REKLAMA

Podobny jak targów w Nowym Jorku los spotkał też targi Poznań Motor Show, które miały odbyć się 26-29 marca, natomiast w związku z epidemią koronawirusa, decyzją organizatorów, przeniesiono je na 18-21 czerwca.

Tradycyjnie już podczas New York International Auto Show ogłaszani są zwycięzcy konkursu na Światowy Samochód Roku – World Car of the Year (WCOTY). Zgodnie z naszymi przypuszczeniami, finał konkursu odbędzie się w pierwotnym terminie (8 kwietnia, godz. 15:15 czasu polskiego), za pośrednictwem transmisji online prosto z kanadyjskiej siedziby KPMG, który jest audytorem, dbającym o zgodność działań WCOTY z procedurami.

Podobnie rozwiązanie zastosowali organizatorzy Car of the Year. COTY jest z kolei konkursem europejskim, który swoje rozstrzygnięcie ma tradycyjnie w przeddzień targów w Genewie. W tym roku, pomimo odwołania Geneva Motor Show, odbyła się po prostu transmisja online z ogłoszenia wyników. Możliwe, że tym torem pójdzie także WCOTY.

Podsumowując, targi New York International Auto Show nie rozpoczną się 8 kwietnia, natomiast jeśli epidemia koronawirusa do tego czasu zostanie opanowana, nowa data to 26 sierpnia. 26 i 27 sierpnia to dni prasowe, natomiast dla publiczności targi mają odbyć się od 28 sierpnia do 6 września.

Zobacz także: szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA