Król Kościuszko pierwszy!

Michał Kościuszko na Rajdzie Sardynii
Michał Kościuszko na Rajdzie Sardynii 2008
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 62 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Reprezentanci fabrycznego zespołu SUZUKI SPORT EUROPE przez trzy dni toczyli zaciętą walkę na szutrowych odcinkach specjalnych. Z siedemnastu rozegranych oesów, Kościuszko wygrał najwięcej, bo siedem, na pozostałych plasując się w ścisłej czołówce.

Na mecie Michał Kościuszko powiedział: Po dwóch dniach ostrej walki mieliśmy zaledwie pół sekundy przewagi i zdawaliśmy sobie sprawę, że aby myśleć o zwycięstwie, musimy nadal jechać na sto procent. Na pierwszym niedzielnym odcinku zaatakowaliśmy powiększając przewagę nad Martinem Prokopem do 5,9 s.

Na kolejnym Martin odrobił 4,5 s. Przed drugą pętlą postanowiliśmy maksymalnie odciążyć auto. Wyjęliśmy z naszego Suzuki Swift Super 1600 wszystko, co tylko się dało: jedno z kół zapasowych, nasze napoje, czy notatki Maćka z poprzednich oesów. Rywale zrobili dokładnie to samo.

Piętnasty odcinek wygraliśmy i w tym momencie prowadziliśmy już 7,4 s. Wciąż jednak musieliśmy jechać na granicy ryzyka. Na mecie kolejnej próby dowiedzieliśmy się, o problemach technicznych Czechów. Wielka szkoda, że przedwcześnie odpadli z rywalizacji. Nasz pojedynek był naprawdę ekscytujący.Bardzo dziękujemy całemu zespołowi SUZUKI SPORT EUROPE, który świetnie przygotował nasz samochód do trudów tego rajdu.

Nie mieliśmy żadnych problemów technicznych, a wypracowane przez nas ustawienia sprawdziły się w stu procentach. Ten sukces znaczy dla nas bardzo wiele, bo bardzo ciężko na niego pracowaliśmy. Jestem w dobrej formie i wierzę że w trzech pozostałych nominowanych przeze mnie rundach JWRC (Finlandia, Hiszpania, Korsyka) również będziemy walczyć o zwycięstwo.

Czołówka JWRC na Rajdzie Sardynii:
1. Michał Kościuszko/Maciek Szczepaniak (Suzuki)
2. Alessandro Bettega/Simone Scattolin (Renault) + 4:24,9 min
3. Aaron Burkart/Michael Koelbach (Citroen) +10:21,7 min
4. Shaun Gallagher/Claire Mole (Citroen) +10:48,0 min
5. Sebastien Ogier/Julien Ingrassia (Citroen) +15:46,9 min

W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce przypadło niezawodnemu Francuzowi - Sebastianowi Loebowi w Citroenie C4 - który odniósł swoje czterdzieste zwycięstwo w mistrzostwach świata! Wyprzedził on dwóch kierowców Forda - Mikko Hirvonena (o 10,6 s) i Jari-Mattiego Latvalę (o 15,3 s).

Źródło: kosciuszko.com.pl, informacja własna

Zobacz także:
REKLAMA